Kėvalas įspėja dėl gresiančio naujo protrūkio: „Dar betrūko prisišaukti ir šitą bėdą“

Dėl pandemijos sumažėjusios kitų sveikatos paslaugų apimtys gali prišaukti ne mažesnę už Covid-19 bėdą. Kaip įspėjo vaikų ligų gydytojas Rimantas Kėvalas, jau dabar esama ženklų dėl gresiančio tymų protrūkio.  

Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos vadovas Seimo sveikatos reikalų komitete pasakojo, kad bent kitų šalių rodikliai jau dabar itin verčia suklusti.

„Norėtųsi atkreipti dėmesį, ką šiuo metu kalba ekspertai. Už Covid-19 pandemiją dar blogiau gali būti prasidėjęs tymų protrūkis. Tikrai nežinau, kiek yra sumažėjusi vakcinacija Lietuvoje, tačiau žiūrint Jungtinės Karalystės Amerikos duomenis, jie kelia nerimą, nes skiepijimo apimtys sumažėjo iki 20–25 proc. 

Ir šiandien konsultavau keletą pacientų, kuriems dėl esamos situacijos nukeliama planinė vakcinacija. O tai labai labai rizikingas dalykas, nes dar betrūko prisišaukti ir šitą bėdą“, – kalbėjo R. Kėvalas.

Konsultacijų sumažėjo beveik perpus

Kartu komentuodamas dabartinę situaciją dėl vaikų sveikatos paslaugų prieinamumo Kauno regione gydytojas teikė duomenis, kad regione skubi pagalba iš 11 įstaigų liko teikiama visur, tačiau stacionarinė – tik 6 ligoninėse.

Tačiau kartu R. Kėvalas pateikė ir kiek nerimo teikiančios informacijos – konsultacijų Kauno klinikose sumažėjo veik per pusę.

„Bent pas mus, universitetinėje ligoninėje, jokių eilių nėra – tiek nuotolinėms, tiek kontaktinėms konsultacijoms. Jei palygintume pernai metų 11 mėnesį ir šių, tai konsultacijų skaičius sumažėjo 48 proc.

Ir karantino laikotarpiu paslaugos mažėja ne dėl to, kad rūksta specialistų, bet dėl vangaus pacientų registravimosi konsultacijoms, dėl baimės ateiti. Ir, matyt, pats svarbiausias dalykas, yra sumažėjęs apsilankymų skaičius pas šeimos gydytoją“, – pasakojo profesorius.

Jis pastebėjo, kad paskutinėmis savaitėmis pasikeitė registracija iš sergu.lt į e.sveikatą. To nežinodami žmonės atsidaro sergu.lt, o ten rodo, kad visi laikai užimti.

REKLAMA

Dėl tyrimo tenka atvykti para anksčiau

R. Kėvalas pridūrė, kad vienas nepatogumų dėl stacionarinės pagalbos, kuris atpurto dalį pacientų nuo planinių paslaugų, tai, jog ne Kauno regiono gyventojams reikia atvykti parą anksčiau. Tuomet jie paguldomi į izoliacinę palatą tyrimui dėl Covid-19 atlikti.

„Kalbant apie vaikų onkologiją, viskas gerai, net žymiai geriau, nei buvo pavasarį, kai buvo ribojamos planinės paslaugos. 

Tuo metu šiandien stacionarinių paslaugų dėl kvėpavimo sistemos patologijos sumažėjo perpus, o dėl kitų patologijų – maždaug 20–30 proc.“, – situaciją apibendrino jis.

Visgi Vilniaus universiteto Vaikų ligų klinikos atstovė Sigita Burokienė pastebėjo, kad tam tikras padaugėjimas uždelstų onkologinių ligų pastebėtas.

„Ypač vasarą tą stebėjome. Taip pat – uždelstų endokrininių ligų, kad net vaikai iš karto papuola į intensyviosios terapijos skyrių dėl cukrinio diabeto, astmų. Taip at ir laiku neįvertinimas, nepastebėjimas raidos sutrikimų irgi gali turėti negrįžtamų paslaugų", – sakė ji.

Blogėja vaikų psichinė sveikata

S. Burokienė pridūrė, kad taip pat dar vienas svarbių klausimų, kurį reikėtų nedelsti spręsti – mokyklų uždarymas ir mokymasis iš namų. 

Ji akcentavo, kad tai skatina blogėjančią vaikų psichinę sveiktą, jie patiria nerimą, baimę, atsiranda depresijos požymiai ir kt.

„Ir anksčiau buvo sunku gauti vaikų psichiatro ir psichologo paslaugas, ypač regione, tačiau dabar tai dar sunkiau. Šios paslaugos tapo neprieinamos, o jei ir prieinamos – tik nuotolinės, o jos vaikams ne visada tinka“, – kalbėjo ji. 


Rašyti komentarą...
A
Ausra
2021-01-06 17:27:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dar ne taip bus
Atsakyti
-1

X
X
2021-01-06 18:09:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bloga ne vaiku ,o teveliu psihine sveikata ,o tai itakoja vaikus vaikai mato panikuojancius tevus ,aisku tas vaikus ir veikia nekaip vaikai visada srebi tevus...
Atsakyti
-2

V
VAIRAS
2021-01-06 18:08:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
KO NEPADARYS COVIDAS-DARYS ATMAINOS IR KITOS LIGOD.JEI TIKSLAS YRA SIEKIAMAS,JIS BUS IGYVENDINTAS-BET TIE SIEKEJAI,K.... NELAIMINGI,NEPAGALVOJAKAZKAIP,KAD SU SAULE IR JIE NEGYVENS!!!!
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų