• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trečiadienį pristatyti sprendimai dėl valstybinių brandos egzaminų (VBE) organizavimo ateinančiais mokslo metais ir užduočių rengimo kokybės stiprinimo. Egzaminai bus skaidomi į dvi dalis. Pirmoji egzaminų dalis kitamet bus vykdoma 2 mėnesiais anksčiau nei šiemet. 

Trečiadienį pristatyti sprendimai dėl valstybinių brandos egzaminų (VBE) organizavimo ateinančiais mokslo metais ir užduočių rengimo kokybės stiprinimo. Egzaminai bus skaidomi į dvi dalis. Pirmoji egzaminų dalis kitamet bus vykdoma 2 mėnesiais anksčiau nei šiemet. 

REKLAMA

Praėjusį mėnesį Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai (ŠMSM) pristačius siūlomą atnaujinti valstybių brandos egzaminų tvarką, konsultacinė grupė teikia galutines išvadas. Kaip ir buvo numatyta, VBE bus išskaidyta į dvi dalis.

Pirmąją dalį moksleiviai laikys dar vienuoliktoje klasėje, antroji dalis, kaip įprasta, vyks baigiant dvyliktą klasę.

Šiemet laikytus tarpinius atsiskaitymus galės perlaikyti

Anot ŠMSM, kaip ir dabar, pirmoji VBE dalis sudarytų 40 proc. viso brandos egzamino. Nors šiais metais jie vyko pavasarį, nuo kitų mokslo metų būtų laikomi birželio mėnesį, kaip ir brandos egzaminai. Pirmoji VBE dalis taip pat bus vykdoma egzaminų centruose.

REKLAMA
REKLAMA

Ministerija tikina, kad paskutinės dvi mokslo metų savaitės vienuoliktokams bus skirtos kartojimui ir pasirengimui žinių patikrinimams. Kaip ir žadėta, būsimi abiturientai galės perlaikyti šiais metais laikytus tarpinius patikrinimus.

REKLAMA

Kaip ir žadėta, būsimi abiturientai galės perlaikyti šiais metais laikytus tarpinius patikrinimus. Pasak jos, šia galimybe kitais metais galės pasinaudoti ir dabartiniai dešimtokai. Lietuvių kalbos ir literatūros kalbėjimas vyks vasario mėnesį

Lietuvių kalbos egzaminas

Pasak viceministro Igno Gaižiūno, lietuvių kalbos ir literatūros VBE sudarys dvi, nebe trys dalys.

Pirmoji lietuvių kalbos egzamino dalis bus vykdoma 2 mėnesiais anksčiau. Taigi, vienuoliktokai lietuvių kalbos egzamino kalbėjimo dalį laikys žiemos atostogų metu, o šiemet laikė per Vėlykų atostogas. Pasak viceministro, laiko pasiruošti egzaminams užteks.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmoji dalis sudarys 30 proc. įvertinimo, antroji – 70 proc. Nors konsultacinės grupės pirminis siūlymas buvo kalbėjimo dalį laikyti birželio mėnesį, sesijos metu, visgi I. Gaižiūnas patikino, kad ši dalis bus atsiskaitoma vasarį.

„Iš pradžių derindami konsultacinėje grupėje buvome numatę, kad kalbėjimo dalis vyktų birželio pirmąją savaitę. Tačiau po šio siūlymo gavome iš lituanistų bendruomenės prašymą persvarstyti šį sprendimą ir perkelti šios egzamino dalies vykdymą į mokinių atostogų laikotarpį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pagrindiniai argumentai priimti šį sprendimą buvo poreikis tolygiau išdėstyti mokytojams pasiekimų patikrinimų vertinimo krūvį, turėti daugiau laiko kryptingai ruoštis VBE antrajai daliai – rašinio rašymui“, – teigė jis.

Matematikos egzaminas

Matematikos egzaminas bus sudarytas iš dviejų dalių. Nors anksčiau siūlyta matematikos VBE sudaryti iš trijų dalių, visgi, po iniciatyvinės grupės kreipimosi nuspręsta palikti tik dvi dalis.

„Matematikos mokytojų iniciatyvinė grupė pristatė ministerijai, kad matematikos egzaminą daryti iš dviejų dalių, ne iš trijų. Po ilgų diskusijų buvo nutarta, kad matematikos egzaminas bus sudarytas iš dviejų dalių“, – kalbėjo I. Gaižiūnas.

REKLAMA

Laikinai pareigas einantis Nacionalinės švietimo agentūros direktoriuspripažįsta, kad projekte numatyti skaičiai šiemet nėra labai įspūdingi, tačiau tikisi, kad kuo daugiau mokytojų išgirstų, kaip rengiamos užduotys ir kaip jas reikėtų vertinti. 

Jis teigia, kad ateinančiais metais nuo rugsėjo mėnesio mokytojai galės siūlyti ir pildyti užduotis egzaminams. Save išsibandyti galės tiek patyrę, tiek nauji mokytojai. Taip pat žada vesti statistiką, kokie uždaviniai mokiniams sekasi prasčiau, kokie lengviau.

REKLAMA

Vykdys mokymus ir konsultacijas

Kiekvienam egzaminui bus rengiamos kelios užduotys ta pačia tema, o Agentūros direktorius pasirinks vieną iš jų, kuri bus pateikta mokiniams egzamino metu. 

Prašys grįžtamoj ryšio iš mokyklų, kad sistema būtų pritaikoma prie mokytojų ir mokinių poreikių. Taip pat planuojama nustatyti griežtesnį reguliavimą dėl specialistų atsakomybės už galutinę egzaminų užduotį.  

Kaip skelbta anksčiau, kovo pradžioje Lietuvos mokyklose prasidėję tarpiniai moksleivių žinių patikrinimai švietimo sistemoje sukėlė sumaištį – kai kurių dalykų užduotys buvo per sunkios, dalis neatitiko mokymosi programos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dėl to dalis moksleivių teigė patyrę įtampą, susirūpinimu dėl vaikų sveikatos viešojoje erdvėje dalijosi ir kai kurių moksleivių tėvai. 

Siekdama išspręsti nesklandumus dėl tarpinių patikrinimų, naujoji ŠMSM vadovybė subūrė konsultacinę grupę, su kuria aptarė galimus pokyčius tarpinių patikrinimų sesijai.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad pagrindinės valstybinių brandos egzaminų sesijos metu iš viso vyko trylika valstybinių ir trys mokykliniai brandos egzaminai. Ši sesija baigėsi birželio 25 dieną, o rezultatus abiturientai turėjo sužinoti šiandien apie 13 val. Likusieji brandos egzaminų rezultatai bus paviešinti šios savaitės pabaigoje.  

Egzaminus šiais metais laikė daugiau kaip 27,6 tūkst. dvyliktokų. Brandos egzaminus išlaikę šalies abiturientai nuo šių metų gaus skaitmeninius brandos atestatus lietuvių ir anglų kalbomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų