Lietuvos apeliacinis teismas pakeitė Vilniaus apygardos teismo 2011 m. spalio 6 d. nuosprendį, kuriuo Kristina Salmanovič (gim. 1992 m.) ir Rolandas Verba (gim. 1984 m.) už lytinį santykiavimą su 13-mete mergaite (išžaginimą ir seksualinį prievartavimą) sulaukė griežtų laisvės atėmimo bausmių.

Perkvalifikavus abiejų nuteistųjų veikas K. Salmanovič pataisos namuose vietoj 9 m. ir 6 mėn. teks praleisti 3 m. ir 3 mėn., o R. Verba vietoj 10 metų kalės 4 metus.

Apeliacinis teismas nuosprendį pakeitė dėl neteisingai pritaikyto įstatymo ir neteisingai paskirtų bausmių.

Teismas pabrėžė, kad nors neginčijamai įrodyta, jog K. Salmanovič ir R. Verba santykiavo su mažamete ir tenkino su ja lytinę aistrą, pirmosios instancijos teisme nebuvo įrodyta, kad jie žinojo apie trylikametės tikrąjį amžių, t.y. kad ji neturi 14 metų. Todėl jų padarytos nusikalstamos veikos negali būti vertinamos kaip išžaginimas ir seksualinis prievartavimas bei turi būti perkvalifikuotos į Baudžiamojo kodekso str., numatantį pilnamečio asmens atsakomybę už santykiavimą ar lytinės aistros tenkinimą su jaunesniu negu 16 metų asmeniu.

Nors K. Salmanovič ir R. Verbos padaryti nusikaltimai priskiriami nesunkių nusikaltimų kategorijai, teismas įvertino tai, kad mažametė mergaitė patyrė didelę žalą ir skyrė jiems realias laisvės atėmimo bausmes.

REKLAMA

2011 m. spalio pradžioje Vilniaus apygardos teismas nusprendė R. Verbą pripažinti kaltu dėl 13-metės Vilniaus rajono gyventojos išžaginimo ir seksualinio prievartavimo ir už tai jam skyrė 10 metų laisvės atėmimo bausmę. Jo draugė K. Salmanovič pripažinta šių nusikaltimų bendrininke, jai buvo skirta pusdešimtų metų laisvės atėmimo bausmė.

Šis Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendis dar gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.


Rašyti komentarą...
K
Kaunietis
2012-04-03 00:07:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mažai gavo iškrypėliai.Zonoje atsiims savo...
Atsakyti
0

:
:)
2012-04-03 00:18:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pas mus pedofilijos nėra. Nėra ir motinų sutenerių.
Pasirodo kai dulkintis, tai teismas atsižvelgia į nepilnametės "norus".
Atsakyti
0

P
Pedofilu valstybe
2012-04-03 02:10:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu zinoma, ne tik bausme susvelninti reikia, bet ir visai paleisti ir dar Gedemino 69 laipsnio ordina duoti, nes juk labai tolerancija mes pamegom. Ir tokius iskrypelius, kurie savo paties sudo neverti.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų