Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atlikta korupcijos rizikos analizė Ūkio ministerijoje ir Įmonių bankroto valdymo departamente prie Ūkio ministerijos leidžia daryti prielaidą, kad neišsamus tam tikrų teisės aktų nuostatų reglamentavimas sudaro prielaidas korupcijai ir piktnaudžiavimams.

Korupcijos rizikos analizės metu nustatyta, kad Ūkio ministerijoje korupcijos prevencijos įgyvendinimui 2008-2009 metais buvo skirta nepakankamai dėmesio. Taip pat nustatyta trūkumų ir Ūkio ministerijai įgyvendinant antikorupcinę programą.

Išanalizavus teisės aktus, reglamentuojančius Ūkio ministerijos kompetencijai priskirtų Europos Sąjungos struktūrinės paramos finansuojamų veiksmų programų prioritetų ir priemonių administravimo procedūrą bei projektų finansavimo sąlygų aprašus ir jų priedus, bankroto ir restruktūrizavimo administratorių atestavimo procedūrą, teismo skiriamo bankroto administratoriaus kandidatūros atrankos, derinimo, skyrimo ir atlyginimo dydžio nustatymo procedūrą, Įmonių bankroto valdymo departamento veiksmus vykdant bankroto administratorių veiklos kontrolės procedūras, galima daryti prielaidą, kad neišsamus tam tikrų teisės aktų nuostatų reglamentavimas sudaro prielaidas korupcijai ir piktnaudžiavimams.

STT rekomenduoja Ūkio ministerijai ir Įmonių bankroto valdymo departamentui išanalizuoti pastebėtus trūkumus ir imtis konkrečių priemonių: skaidriai reglamentuoti procedūras, tobulinti darbuotojų kontrolės mechanizmą, kad mažėtų prielaidų korupcijai pasireikšti.


Rašyti komentarą...
v
vi
2010-07-16 17:42:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Viską Kreivys patvarkys ir bus OK. Čia tikriausiai daug nesąmonių liko iš pereitos kadencijos minstrų veiklos. Be reikalo tokia griausminga antraštė.
Atsakyti
0

b
balsui.lt
2010-07-16 18:56:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mielieji, jeigu pretenduojate būti rimtu leidiniu, tai nedarykit tokių elementarių klaidų. Kokie dar Ūkio ministerijos įstatymai? Teisės aktai, reglamentuojantys ministerijos ir jai pavaldžių institucijų veiklą nėra įstatymai. Tokius dalykus derėtų žinoti. Suprantu, kad prisirenkat visokio mailiaus ir proto našlaičių bet tam tikrą lygį išlaikyti reikėtų.
Atsakyti
0

t
taigi
2010-07-16 18:58:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kalbam, rašom nežinom apie ką.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų