Streikuojantys mokytojai nebuvo vieningi

Publikuota 2007.12.12 08:38

TT 2007-12-12 16:36:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
V.Mazuronis: persekiodama streikuojančius mokytojus, valdžia demonstruoja savo bejėgiškumą ir griauna demokratijos pamatus


Partija Tvarka ir teisingumas (liberalai demokratai) pritaria streikuojančių mokytojų teisėtiems reikalavimams ir reiškia įsitikinimą, kad Vyriausybė, nesiimdama ryžtingų priemonių mokytojų padėčiai pagerinti, žlugdo Lietuvos švietimo sistemą.

Partijos pirmininko pirmasis pavaduotojas Valentinas Mazuronis teigė turįs informacijos, kad valdžia, užuot sprendusi mokytojų problemas, griebėsi šantažo ir gąsdinimo taktikos. Partijos pirmininkas Prezidentas Rolandas Paksas paragino rajonų partijos skyrių pirmininkus susitikti su streikuojančiais mokytojais, išsiaiškinti galimus valdžios inspiruojamus streikų organizatorių persekiojimo atvejus bei informuoti apie tai partijos vadovybę bei frakciją Seime.

Partiją pasiekė informacija, kad Švietimo ir mokslo ministerija visomis įmanomomis priemonėmis stengiasi sužlugdyti streikus. Kelmėje tam pasitarnavo savivaldybė. Stiprų savivaldybių ir švietimo skyrių spaudimą ir trukdymus pajuto streikų organizatoriai Plungėje, Alytuje bei Klaipėdos, Mažeikių ir Akmenės rajonuose. Ministerija per švietimo skyrius renka duomenis apie streikuojančias mokyklas ir siunčia savo specialistus, kurie instruktuoja mokyklų vadovus, kaip sutrukdyti streikų organizavimą bei rekomenduoja nemokėti atlyginimų už dienas, kai vyko streikas.

V.Mazuronis: „Streikai - demokratinės visuomenės protesto išraiška visose civilizuotose valstybėse, todėl vykdomoji valdžia, ignoruodama protesto akcijas ir bandydama jas sužlugdyti, demonstruoja savo bejėgiškumą bei griauna demokratijos pamatus. Savo netoleruotinais veiksmais vykdomosios valdžios atstovai pažeidžia LR Konstituciją. Mes raginame savo partiečius išsiaiškinti bandymus sutrukdyti streikų organizatorių veiklą bei kviečiame pačius streikuojančius mokytojus pranešti apie tokius atvejus telefonu 8650 17296. Visą informaciją išnagrinėsime ir imsimės atitinkamų priemonių“.Partijos Tvarka ir teisingumas (liberalai demokratai) informacija

   ATSAKYTI
Šliogerio mintys 2007-12-12 14:49:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Garsus filosofijos profesorius Arvydas Šliogeris „Dialogui“ teigia, kad mokytojų streikas – vienintelė išeitis.

„Jeigu mokytojai sugebės susivienyti – ką nors išplėš. Nes reikia išplėšti - niekas neduos dykai. Tai visiškai akivaizdu. 20 metų zulinama iš tribūnų: „Švietimas – prioritetas!“ O iš tikrųjų prioritetas yra patys biurokratai, tai jie susišluoja liūto dalį ir rūpinasi tik savimi. Tai tikra parazitų išnaudotojų klasė.

Vakar sužinojau tokią detaliukę: valdininkai prieš Naujuosius metus išsidalija 300 milijonų litų – premijoms ir visam kitam. Kiek reikia milijonų, kad mokytojams būtų galima pakelti atlyginimą mažiausiai dvigubai – ne kokiais nors ten 15 proc.? Man atrodo, kokių 200 milijonų užtektų. Tai kodėl mūsų tautos tarnai nepasako: „Iš tų 300 milijonų 200 atiduodame mokytojams?“ Taip turėtų būti padorioje valstybėje.

Tai ne labdaros, ne mokytojų, bet mūsų visų, valstybės likimo klausimas! Mokytojai tėra šito visuotinio biurokratinio balagano aukos.

Mūsų valstybė supuvo nespėjusi nė susikurti. Ji neturi ateities. Vaikų ateitis pačiais brutaliausiais būdais naikinama to nė nesuvokiant. Valdininkai, kurie pasiima kad ir tą minėtą premiją, nesuvokia, kad jie - pasakysiu radikaliai - žudo savo vaiką, nes išmuša iš po jo kojų pamatinius dalykus, be kurių gražus žmogaus gyvenimas neįmanomas“.   ATSAKYTI
GEDIMINAS LRLS LAZDYNAMS 2007-12-12 14:28:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0


Gerbiami LRLS Lazdynų skyriaus nariai,

Kreipiuosi į Jus ,nes situacija partijoje ir skyriuje situacija vis sunkėja. Prasidėjo dalykai,kurie mano nuomone yra netoleruotini nei teisinėje valstybėje nei liberalų partijoje -tai yra Žodžio laisvės draudimas ir cenzūra.Norėjau ir anksčiau į Jus kreiptis tačiau skyriaus sekretorė piktybiškai ir sąmoningai atmesdavo mano prašymus.Turiu rimtą įtarimą ,kad jinai ne tiktai savo valia tai daro ,o yra įpareigota tai daryti partijos pirmininko Petro Auštrevičiaus,partijos pirmininko pavaduotojo Gintaro Steponavičiaus ir skyriaus pirmininko Egidijaus Gudanavičiaus valia.

Aiškiai matau ,kad partijos vadovybė ne tik nesprendžia partijos vidaus problemų,bet ir jas gilina.Numatau kad netolimoje ateityje esant tokiai tendencijai ,partija bus susiskaldžiusi grupelėmis ir bus tik partija autsaiderė ,nieko nelemianti Lietuvos politikoje.

Todėl siūlau per partijos suvažiavimą būtiani išrinkti naujus išmintingus ir garbingus žmones į partijos valdybą ir būtinai kitą partijos pirmininką ,kuris turėtų ir žmonių rinkėjų ir mūsų partiečių pasitikėjimą.Čia kažkieno prognozuojamos 14-15 Seimo vietų ,mano nuomone vėl iliuzija ir tikrovės nesuvokimas ,primenu kiek prisimenu P.Auštrevičius irgi prognozavo 10 vietų VMS ,o gavo tik keturias,mano prognoze geriausiu atveju esant šiandieninei partijos žalingai politikai ,tai bus 6-7 vietos.Vien tas tikrovės nesuvokimas aiškiai parodo ,kad vadovybė nesugeba vadovauti .

Raginu jus partiečiai bailiai netylėti ,o išsakyti savo asmenines nuomones partijos vadovybei susirinkimuose ,elektroniniu paštu ir taip toliau.

Dėl mūsų skyriaus kandidato ar kandidatų į Seimo rinkimus.Tai kaip suprantu kandidatuos Gintaras Steponavičius.O aš siūlau nepatvirtinti jo kandidatūros dėl jo praeities ,tai yra dėl jo ryšių su A.Janukoniu ir A.Zuoku (tie kas norite galite pasiskaityti internete išklotines,o kas parašys man asmeniškai tai ,kad nereiktų jums vargti tai aš jums atsiųsiu trumpą kopiją ,kurios yra korupcinio turinio ir Seimo komisijos išvadas).Taip pat įvertinu tai ,kad per jo kadensijas nieko ypatingo nėra nuveikta lazdyniečiams ir Lazdynams.Mano tvirtu įsitikinimu Seimo narys turi turėti nepriekaištingą reputaciją ir jis neturi užtraukti partijai nepasitikėjimo partijos nariais,todėl siūlau jauniems perspektyviems protingiems žmonėms su nepriekaištinga reputacija kandidatuoti į Seimą ir nebijoti to ,kad esate šiai dienai negarsūs.Tai tik mano asmeninė nuomonė,ji nėra privaloma skyriaus nariams ,tačiau turiu neabejotiną teisę ,remiantis partijos įstatais išreikšti savo nuomonę visais partijos veiklos klausimais.

Visiems siūlau neleisti mums iš mūsų partijos padaryti panašią į abonentinę LiCS partiją iš kurios kai kurie, kas buvote LiCS, buvote priversti išeiti.

Nepamirškime visi ,kad kai stojome į partiją narystės partijoje anketoje esame pasirašę po Moralumo,Sąžiningumo ir Atsakomybės principais.Ir jei kritikuodami A.Zuoką ar kitus neteisius politinius veikėjus būsime tokie patys kaip jie ,tai vadinasi būsime dar šlykštesni ir neteisesni už juos.

Pagarbiai LRLS Vilniaus miesto Lazdynų skyriaus narys

Gediminas
   ATSAKYTI
jei 2007-12-12 13:33:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
norime, kad Lietuvoje gyvenimas geretu turime kelti visuotini streika su reikalavimais Vyriausybei ir Seimui. Kol sito nebus, chebra toliau vogs ir naudosis pilieciu paklusnumu valdzios sprendimams. Visu Europos senuju valstybiu pilieciai tik streikais ir demonstracijomis issikovojo sau geresni gyvenima ir sukure demokratine santvarka.   ATSAKYTI
eiei 2007-12-12 13:20:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
dar vienas ramonas......   ATSAKYTI
posu 2007-12-12 13:10:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Šaunuoliai mokytojai! Šaunuoliai, nes kovojat už savo teises patys, iš jūsų reikia imti pavyzdį visiems ir priimti atsakomybę už valstybės valdymą streikuojant ir spaudžiant valdininkus - vietoj to, kad kantriai laukiant ir burnojant. Linkiu sėkmės.   ATSAKYTI
mokytojai, nenusileiskim 2007-12-12 10:46:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
švietimo ministrė ir kirkilas yra chamai svolačiai,- mat jie direktoriams dar premijas mokes?? o kirkilas apskriciu biurokratams 13 algas ismokejo: juk ir taip aisku kad jie visi suda mala. o is pedagogu šaiposi. o prezidentas tik trep trep kojele ir nieko nepajegia padaryti.   ATSAKYTI
REKLAMA
Į viršų