Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuva aktyviai siekia pritraukti daugiau Kazachstano krovinių, pasiūlyti šiai šaliai logistikos paslaugas bei tranzito geležinkeliais ir per Klaipėdos uostą galimybes, rašoma pranešime žiniasklaidai. 

Lietuva aktyviai siekia pritraukti daugiau Kazachstano krovinių, pasiūlyti šiai šaliai logistikos paslaugas bei tranzito geležinkeliais ir per Klaipėdos uostą galimybes, rašoma pranešime žiniasklaidai. 

REKLAMA

Rugsėjo 19–21 d. didžiausiame Kazachstano mieste Almatoje su vizitu besilankanti susisiekimo viceministro Juliaus Skačkausko vadovaujama Lietuvos delegacija mūsų šalies transporto sistemos potencialą pristatė Kazachstano pramonės ir infrastruktūros plėtros ministerijos ir Almatos miesto vadovams bei verslo atstovams. Krovinių vežimo keliais klausimais diskutuota Lietuvos ir Kazachstano mišrios komisijos posėdyje.

„Įvertindami Kazachstano, kaip svarbiausio šalies ekonominio partnerio Vidurinės Azijos regione, potencialą, siekiame atverti naujas tranzito galimybes ir paskatinti vežti šios šalies krovinius į Europą geležinkeliais ir per Klaipėdos uostą. Stiprėjant šalių prekybiniams ryšiams, siūlome plataus spektro transporto ir logistikos paslaugas, Lietuvos intermodalinių terminalų pajėgumus. Taip pat siekiame atkurti tiesioginį oro susisiekimą tarp Lietuvos ir Kazachstano“, – sako susisiekimo viceministras J. Skačkauskas.

REKLAMA

Susitikime su Kazachstano pramonės ir infrastruktūros plėtros viceministru Almazu Idyrysovu aptartas šalių bendradarbiavimas vežant krovinius kelių transportu ir geležinkeliais bei oro susisiekimo tarp Lietuvos ir Kazachstano klausimai. Viceministras J. Skačkauskas pristatė Lietuvos transporto ir logistikos galimybes ir pakvietė Kazachstaną daugiau naudotis tranzitu per Lietuvą gabenant krovinius į Europą ir kitas pasaulio valstybes.

Platesnio bendradarbiavimo galimybes susisiekimo viceministras aptarė su Kazachstano transportininkų sąjungos „Kazlogistics“ generaliniu direktoriumi Jerlanu Absatovu, kuris yra Lietuvos ir Kazachstano verslo tarybos Kazachstano dalies pirmininkas, taip pat su Kazachstano geležinkelių atstovais ir kompanijos „Atasu Group“, kuri pastaruoju metu derasi su AB „LTG Cargo“ dėl krovinių vežimo, vadovais.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos susiekimo sistemos privalumai ir galimybės pristatomos ir šiomis dienomis Almatoje vykstančioje tarptautinėje transporto ir logistikos parodoje „Translogistika Kazachstan“, kurioje dalyvauja Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, AB „Lietuvos geležinkeliai“, šalies vežėjai ir kitos įmonės.

 

Kazachstanas – svarbiausias Lietuvos ekonominis partneris Vidurinės Azijos regione. Auga dvišalė prekyba, tarp abiejų šalių vežama vis daugiau krovinių: pirmą šių metų pusmetį, palyginti su atitinkamu 2021 m. laikotarpiu, Kazachstano krovinių vežimas keliais padidėjo 7 proc. Bendra Lietuvos prekybos su Kazachstanu apyvarta 2021 m. siekė 1,45 mlrd. Eur.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų