REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Vilniaus miesto savivaldybės tarybai trečiadienį neužteko kvorumo priimti pasiūlymui dėl kasmėnesinės 300 eurų paramos naujai dirbti pradedantiems pedagogams.

 Vilniaus miesto savivaldybės tarybai trečiadienį neužteko kvorumo priimti pasiūlymui dėl kasmėnesinės 300 eurų paramos naujai dirbti pradedantiems pedagogams.

REKLAMA

Iš viso taryba nesėkmingai du kartus bandė priimti sprendimą.

„Nėra kvorumo, nu ką, tai einam atostogaut“, – po nesėkmingų balsavimų pareiškė posėdžiui pirmininkavęs Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas.

Parama mokytojams būtų mokėta nuo rugsėjo iki kalendorinių metų pabaigos.

Tokį motyvacinį priedą gautų naujai į laisvas pareigybes priimti mokytojai, kurie per pastaruosius metus nedirbo šio darbo arba dirbo jį ne Vilniaus savivaldybėje.

„Skaudžiausia, kad net ir tie tarybos nariai, kurie sakė, kad palaikys sprendimo projektą, sakydami, kad pritaria jam, balsuojant nusprendžia pakišti kiaulę“, –  posėdžio metu teigė valdančiosios Laisvės frakcijos narys Vincas Jurgutis.

REKLAMA
REKLAMA

Sprendimą palaikė 24 tarybos nariai, susilaikė vienas, balsavusiųjų prieš nebuvo, tačiau jam priimti neužteko kvorumo. 

„Aš nežinau iš tikrųjų ką mes tuo sprendimu pasieksime, aš, aišku, suprantu, kad nieko nedaryti irgi neišeina, tai čia yra bandymas kažką daryti, bet ar tai kažką duos rezultatą, aš tikrai giliai abejoju“, – posėdžio metu sakė balsavimą boikotavęs opozicinės Artūro Zuoko ir vilniečių koalicijos „Laimingas Vilnius“ narys Žilvinas Šilgalis. 

REKLAMA

Vilniaus miesto savivaldybės taryba trečiadienį pratęsė terminą leisti mokytojams nemokamai naudotis viešuoju transportu ir leido tai daryti ne tik darbo dienomis, kaip buvo iki šiol, bet ir savaitgaliais bei švenčių dienomis.

„Norėčiau pabrėžti, kad pernai buvo priimta labai gera skatinamoji priemonė mūsų švietimo įstaigų darbuotojams (...). Norime tęsti šią priemonę, ji tikrai labai naudinga, mokytojai ir visų švietimų įstaigų darbuotojai tikrai ja džiaugiasi. Tačiau, reaguodami į pastabas ir pasiūlymus, taip pat praplečiame. Šis bilietas galios savaitgaliais ir švenčių dienomis“, – posėdyje teigė savivaldybės atstovė Alina Kovalevskaja.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip ir pernai, šias korteles gaus visi sostinės švietimo įstaigų ir kitų savivaldybei pavaldžių įstaigų pedagogai ir kiti darbuotojai.

Tarybos nariai sprendimui pritarė bendru sutarimu.

Pasak savivaldybės, nemokamiems viešojo transporto bilietams švietimo įstaigų darbuotojams 2022-2023 mokslo metams reikės 5,5 mln. eurų.

Vilniaus miesto savivaldybės duomenimis, sostinės įstaigose trūksta apie 200 mokytojų, o jose dirbantiems pedagogams tenkantis darbo krūvis viršija šalies vidurkį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų