Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Algirdas Butkevičius ir Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Jonas Juozapaitis mano, jog reikia efektyviau ir greičiau spręsti klausimą dėl išblaivinimo įstaigų Lietuvoje atgaivinimo.

Kaip pažymi parlamentarai, į gydymo įstaigas plūstantys girtuokliai už apžiūrą, kuri kainuoja apie 200-300 litų, nieko nemoka. Didesnė tokių žmonių dalis glaudžiasi ligoninėse, kol išsiblaivo, o už paslaugas moka mokesčių mokėtojai. Anot LSDP frakcijos seniūno A. Butkevičiaus, ši problema bus dar aktualesnė šaltuoju metų laiku.

"Suprantama, vasarą gydymo įstaigose girtuokliai apsilanko kiek rečiau. Jų padaugėja žiemą, kai nuo alkoholio apsvaigę taurelės mėgėjai nukenčia nuo šalčio. Tokiais atvejais medikų pagalbos prireikia ne tik išblaivinti, bet ir suteikti pirmąją pagalbą. Apžiūra, gydymas ir išblaivinimas ligoninėms atsieina gana brangiai. Apie atsiskaitymą už suteiktas paslaugas tokio tipo žmonės nė nesusimąsto. Tokia situacija kelia Lietuvos žmonių pasipiktinimą sistema", - sako A. Butkevičius.

Jo teigimu, nukenčia mokesčių mokėtojai ir medikai. "Nereikia pamiršti, kad apsvaigę asmenys neretai trukdo medikų darbui. Reikiamos apžiūros netenka socialūs ligoniai. Kad ši problema būtų išspręsta, specialistai turėtų kuo skubiau spręsti prieš dešimtmetį uždarytų blaivyklų atgaivinimo klausimą. Savo balsą atiduočiau už tokias įstaigas", - teigia frakcijos seniūnas.

REKLAMA

Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Juozas Juozapaitis mano, kad išblaivinimo paslaugos nėra žmogaus teisių pažeidimas.

"Teks blaivyklų klientus mokyti atsakomybės. Kodėl turi nukentėti medikai ir negeriantys asmenys? Kiekvienas blaivinimo paslaugomis pasinaudojęs asmuo už jas turėtų susimokėti", - mano J. Juozapaitis.


Rašyti komentarą...
m
molis
2009-09-21 12:20:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pritarčiau ir pats sudalyvaučiau
Atsakyti
0

O
ONA
2009-09-21 12:29:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
NEREIKĖJO BLAIVYKLŲ NAIKINTI, IR BŪTŲ NEREIKĖJE JŲ ATGAIVINTI, O KAD LIETUVOJE VERSLININKAI IR VALSTYBĖ NETEIKIA ĮVAIRIOS PAGALBOS(FIZINĖS IR PSICHOLOGINĖS) , SENAI AIŠKU. PATS SVARBIAUSIA- PINIGAI PINIGAI PINIGAI IR PREKYBA. ŽMONĖS NEMOKA GERTI -ČIA NE IŠIMTIS IR JAUNIMAS.
Atsakyti
0

T
TS
2009-09-21 12:52:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
tuos siūlytojus ten ir laikyt prašom
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų