Skvernelis siūlo karantiną pratęsti iki mėnesio pabaigos, bet atidaryti darželius

Premjeras Saulius Skvernelis antradienio vakarą pasidalijo pranešimu savo „Facebook“ paskyroje, kuriame aprašė tai, ką aptarė komitete dėl COVID-19 pandemijos. Anot jo, karantiną siūloma pratęsti iki šio mėnesio pabaigos, tačiau galutinį sprendimą priims Vyriausybė trečiadienį.

„Šiandien COVID – 19 komitete aptarėme tolesnes planuojamas karantino švelninimo priemones. Galutinius sprendimus dėl jų rytoj priims Vyriausybė“, – rašo ministras pirmininkas.

Jis pabrėžė tai, kas buvo nuspręsta:

„Komitete šiandien nuspręsta:

Nuo gegužės 18 dienos leisti veikti darželiams ir ikimokyklinėms grupėms. Ieškome sprendimų ir siekiame sudaryti sąlygas, leisiančias kuo greičiau atnaujinti ir pradinukų ugdymą. Svarstome dėl specialiųjų mokyklų bei neįgaliųjų dienos centrų veiklos atnaujinimo.

Nuo gegužės 18 dienos leisti atnaujinti veiklą kūno priežiūros, soliariumo, tatuiravimo (išskyrus veido sritį), papuošalų vėrimo (išskyrus veido sritį) paslaugų teikėjams. Deja, kol kas negalime leisti atnaujinti veiklos tiems, kurie turi tiesioginį artimą kontaktą su žmogaus veidu.

Siūloma leisti lankyti pacientus: gydančio gydytojo leidimu ir sveikatos priežiūros įstaigos vadovo nustatyta tvarka. Taip pat ieškome būdu, kaip kuo greičiau vėl sudaryti sąlygas saugiai atsidaryti odontologijos paslaugų teikėjams.

Nuo gegužės 18 dienos siūloma leisti renginius iki 30 žiūrovų atvirose erdvėse, jeigu užtikrinamas saugus atstumas tarp asmenų ar jų grupių ir renginys vyksta be pertraukų.

Nuo birželio 1 dienos ketiname leisti organizuoti renginius iki 30 žiūrovų uždarose erdvėse, jeigu užtikrinamas saugus atstumas tarp asmenų ar jų grupių ir renginys vyksta be pertraukų.

Bus galima daugiau sportuoti lauke ir individualiai sportuoti sporto klubuose. Nuo gegužės 11 dienos siūloma leisti visų rūšių transporto priemonių praktinio vairavimo mokymus.

Savaime suprantama, visi žmonės, kurie vėl galės pradėti veiklas, privalės laikytis griežtų tiek asmens, tiek kliento saugos reikalavimų.

REKLAMA

Dėl keliavimo. Visos trys Baltijos valstybės atsakingai valdė COVID-19 situaciją, todėl planuojame leisti į Lietuvą atvykti asmenims iš Estijos ir Latvijos be privalomosios dviejų savaičių izoliacijos. Rytoj su Latvijos ir Estijos premjerais tarsimės dėl konkrečios datos.

Iš Lenkijos artimiausiu metu ketiname leisti atvykti dirbantiems, studijuojantiems ir ūkininkams. Taip pat be privalomosios dviejų savaičių izoliacijos, kaip Lietuvos piliečiams jau leido Lenkija.

Patį karantino režimą Vyriausybei bus siūloma pratęsti iki gegužės 31 dienos“, – rašo S. Skvernelis.

Jis taip pat prašo visuomenės supratimo, nes sprendimai priimami atsižvelgiant į medikų ir mokslininkų rekomendacijas, į esamą situaciją. Yra įvertinamos visos grėsmės bei rizikas.


Rašyti komentarą...
l
ligonis
2020-05-05 18:49:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
esu onkologinis ligonis, nuo praeitu metu negaliu patekti i magnetinio rezonanso tyrima, vel karantinas, vel atides, dieve lipk is dangaus, daryk tvarka, nes nori gyventi ir veziu sergantys, ne tik korone, dantys isbyreje, niekas netaiso, niekam neidomu, tokio bardako lietuvoje dar nebuvo, kaip dabar ir nereikia cia kabinti visko virusui.
Atsakyti
-16

A
As
2020-05-05 18:42:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kada atidarys klinikas kad galėčiau bent aš jau nueiti ir praeitį medicinine
Atsakyti
-6

E
Ema
2020-05-05 18:38:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal tam seimui visai korona smegenys suede,vel but uzdarytiems
Atsakyti
-16

SKAITYTI KOMENTARUS (37)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų