Skvernelis paaiškino, kodėl ligos išmokas gautų tik dalies izoliuotis turinčių vaikų tėvai

Vyriausybė trečiadienį pritarė, kad vaikų iki 8 metų amžiaus tėvai galėtų gauti ligos išmokas, jei jų atžala privalės izoliuotis po mokykloje nustatyto Covid-19 atvejo. Anot premjero Sauliaus Skvernelio, ši amžiaus grupė pasirinkta todėl, kad tokių jaunų vaikų negalima palikti namuose vienų.

Pritarus Vyriausybei, Seimui skubos tvarka teikiama reglamentuoti minėtąją tvarką, kad izoliuoti privalančių vaikų tėvai gautų ne tik nedarbingumo pažymėjimus, bet ir ligos išmokas.

„Dėl to, kad jų negalima palikti vienų be priežiūros namuose“, – žurnalistams trečiadienį kalbėjo S. Skvernelis. 

Išmoką gauna tik tam tikrais atvejais

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) visų pirma siūlo ligos išmoką tėvams už izoliacijoje esančius kontaktą su sergančiuoju turėjusius vaikus mokėti ir tais atvejais, kai mokykloje nėra paskelbtas infekcijų plitimą ribojantis režimas. 

Šiuo metu ir nedarbingumą, ir ligos išmoką už izoliacijoje esantį vaiką tėvai gali gauti tik tuomet, kai ugdymo įstaigoje paskelbiamas tam tikras režimas – laikinas kontaktinio ugdymo nutraukimas klasei, kelioms klasėms ar visai mokyklai. 

Jis būti skelbiamas tik suderinus su savivaldybe. Be to, išmoka gali būti mokama tik už darželinukus, priešmokyklinukus, pradinukus ir vaikus, turinčius negalią iki 21 metų amžiaus. Jei tokio režimo nėra, tėvai gali pretenduoti tik į nedarbingumą – tai reiškia, kad tuo metu, kai tėvai prižiūri vaiką, turi teisę neiti į darbą, tačiau už tai jiems nėra mokami pinigai. 

„Ligos išmoką už vaikus iki ketvirtos klasės pabaigos ar vyresnius vaikus su negalia siūlome mokėti įvertinę šiuo metu esančią situaciją, kai nustačius COVID-19 apsikrėtusį asmenį atskiriems su susirgusiuoju bendravusiems vaikams paskiriama izoliacija, bet jie dar nėra pakankamai savarankiški pabūti namuose vieni. 

Gaudami ligos išmoką vaiko izoliacijos metu jo tėvai turės galimybę stebėti, ar vaikas gerai jaučiasi, padėti mokytis. Norime pastebėti, kad nors vaikas izoliacijos metu gali būti sveikas, tačiau vaiko tėvai turėtų užtikrinti, kad būtų laikomasi visų izoliacijos reikalavimų – nesilankyti viešuose renginiuose, nebendrauti su pašaliniais žmonėmis ir panašiai“, – sakė socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų