Skandalinga kyšininkavimo istorija: prokurorai priversti taisyti savo klaidas

Vilniaus apygardos teismas grąžino prokuratūrai baudžiamąją bylą, kurioje prekyba poveikiu kaltinami žiniasklaidos grupės „Lietuvos rytas“ vadovas Gedvydas Vainauskas ir buvęs bendrovės „Omnitel“ ilgametis vadovas Antanas Zabulis. Prokurorai šį teismo sprendimą apskundė.

Nutartį grąžinti bylą trūkumams šalinti Vilniaus apygardos teismas priėmė birželio 22 dieną. Jo nuomone, kaltinamasis aktas surašytas skubotai, nepasibaigus ikiteisminio tyrimo veiksmų skundimo galimybei, todėl nebuvo užtikrinta kaltinamųjų teisė į gynybą, BNS informavo teisme.

Prokurorai nesutinka su tokiu vertinimu ir Vilniaus apygardos teismo nutartį apskundė Apeliaciniam teismui. Prokurorai šių metų gegužės 20 dieną pranešė, kad baigė ikiteisminį tyrimą dėl prekybos poveikiu. Teismui atiduoti du šios bylos kaltinamieji iš trijų. Tyrimas baigta dėl G.Vainausko ir A.Zabulio veiksmų, o valdančiosios partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininko europarlamentaro Rolando Pakso atžvilgiu byla išskirta į atskirą, taip siekiant nelaukti Europos Parlamento sprendimo dėl „tvarkiečių“ lyderio teisinės neliečiamybės panaikinimo. Prokurorai R.Paksui taip pat ketina pateikti įtarimus prekyba poveikiu.

REKLAMA

Teisėsaugos duomenimis, žiniasklaidos grupės vadovas G.Vainauskas sutarė su R.Paksu, kad šis už beveik 10 tūkst. eurų vertės kyšį paveiks Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos darbuotojus, jog šie leistų naudoti naują „Norfos“ parduotuvę Prienuose.

G.Vainauskas taip pat kaltinamas prekyba poveikiu, kad esą už kyšį pasinaudodamas savo įtaka siekė padaryti poveikį Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnams, kad šie nutrauktų tyrimą dėl sukčiavimo stambiu mastu. Tiriant šį epizodą įtarimai pateikti buvusiam bendrovės „Omnitel“ ilgamečiam vadovui A.Zabuliui. Jis kaltinamas, kad veikdamas kitų asmenų interesais pasiūlė ir susitarė duoti kyšį G.Vainauskui, kad „šis pasinaudodamas savo visuomenine padėtimi ir pažintimis paveiktų Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnus“.

Ir G.Vainauskas, ir A.Zabulis kaltę neigia.


Rašyti komentarą...
S
Skitas
2016-07-07 11:22:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Paksas savo dvasioje toliau vadovauja. Niekas nepasikeitė su šiuo paukščiu
Atsakyti
-1

k
kaubojus
2016-07-07 11:59:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kur prokurorų nuotraukos? Šitą tapšnių mes jau matėme, nebeįdomu.... ar čia priešrinkiminė reklama?????
Atsakyti
0

K
Kindziulis
2016-07-07 13:26:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kiek galima skelbti seną informaciją nepasakant nieko aiškaus?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų