Skandalas Šilalėje: mirusį ligoninės vadovą laidojo šimtai žmonių, o laidotuvėse dalyvavo visi miestelio kunigai

Naujas skandalas Šilalėje. Dar gruodį nuo koronaviruso miręs Šilalės rajono ligoninės direktorius amžinojo poilsio buvo išlydėtas taip, lyg karantino nebūtų. Laidotuves matę žmonės sako, kad jose dalyvavo šimtai žmonių, karstas buvo nešamas į bažnyčią, o pačiose laidotuvėse dalyvavo net keli kunigai.

Dar prieš naujuosius nuo COVID-19 mirė Šilalės rajono ligoninės direktorius Antanas Damulis. Nors šalyje galioja karantinas ir įprastos laidotuvės turėtų nevykti, panašu, kad saugumo reikalavimų šįkart paisoma nebuvo.

Sakoma, kad ligoninės direktorių išlydėti susirinko šimtai žmonių, o laidotuvėse dalyvavo net keli kunigai.

Laidotuvėse dalyvavo 200 žmonių

Pirmasis informacija apie galimą karantino sąlygų pažeidimą pasidalino politikos apžvalgininkas Rimvydas Valatka. Savo Facebook įraše apžvalgininkas sako, kad sulaukė tokias laidotuves mačiusio žmogaus skambučio.

„Šilale, tu mano Šilale, su kuo tu ir kur tu eini?

Ką tik paskambino žmogus iš Šilalės. Klausia, kodėl niekas neparašė apie tai, kad prieš Naujuosius laidojant nuo koronaviruso mirusį Šilalės rajono ligoninės direktorių, vietinį Darbo partijos veikėją, laidotuvės buvusios masinės, kaip senais ikikovidiniais laikais. Karstas neštas į bažnyčią. Kapinėse ir kitur velionį palydėję bene 200 žmonių, paskui karstą į kapus ėję du kunigai. Sakau, negali taip būti, nes su velioniu leidžiama atsisveikinti tik 10 žmonių prie grabo etc. Sako, pats mačiau koloną.

Laidotuvių aprašymo iš tiesų niekur neaptikau. Nenorėčiau būti priskirtas prie tų, kurie buvo informuoti ir nutylėjo. Bet ir nenoriu tikėti, kad galimi tokie pažeidimai. Tai klausiu, gal kas galėtų paneigti tokį šmeižtą, kuris turbūt ne tik man skleidžiamas? O gal buvo gautas specialus valdžios leidimas, ir viskas čia zakonno, kaip ir su skiepais po blato? Parašykit, kaip ten buvo iš tikrųjų, ir dedam tašką.

REKLAMA

P.S. Ką tik man skambino iš LRT radijo. Žurnalistai nustatė, kad viskas buvo taip, kaip mano informatorius ir sakė. O tempora, o mores!

Tai dabar klausimas policijai ir karo policijai - jei gaudote nuo kalniuko su rogutėmis besileidžiančius vaikus, kaip Jūs tokių iškilmingų masinių laidotuvių per karantiną nematėte? Ir čia yra lygūs ir dar lygesni? #policija #karopolicija", – socialiniame tinkle rašo R. Valatka.

Meras laidotuvėse nedalyvavo

Portalo tv3.lt žurnalistai susisiekė su Šilalės rajono meru Algirdu Meiženiu. Politikas patvirtino, kad atsisveikinti su mirusiu ligoninės direktoriumi nuvyko, tačiau apie žmonių kiekį jose nieko pasakyti negali. Kaip sako meras, jis pačiose laidotuvėse nedalyvavo ir kad į šermenis ėjo vienas.

„Savivaldybė nedalyvavo, aš dalinai dalyvavau, man apie save lengviau pasakyti būtų. Aš nunešiau gėlių, žvakę, pagerbiau ir tiek. Laukiau eilės, kad nepažeisčiau procedūrų, 10–15 min nebuvo prie karsto. Į kapines nėjau ir procedūros baigtos“, – komentuoja A. Meiženis.

Tačiau netrukus pokalbio metu meras ima vartoti daugiskaitos formą.

„Aš nebuvau tose laidotuvėse, į kapus nėjau, o nunešėm gėlių, buvo administracijos direktorius, keli ten tie žmonės. Kadangi reikėjo palaukti eilės, tai palaukėm“, – kalba meras.

Pasitikslinus, su kuo meras ėjo į laidotuves, A. Meiženis atsako, kad vienas: „Aš vienas asmeniškai ėjau pagerbti, bet buvo mačiau ir administracijos direktorius“.

Meras pasakoja, kad laidojimo namų viduje matė apie dešimt žmonių.

Laidojimo namai priklauso savivaldybei

Susisiekus su Šilalės direktoriaus šermenis organizavusia savivaldybei priklausančia įmone UAB „Gedmina“, jos vadovas Donatas Grigalis teigia, jog šermenų metu buvo laikomasi visų Vyriausybės nustatytų reikalavimų.

„Pirmąją dieną asmeniškai atsakingai galiu užtikrinti, iki kol asmeniškai mūsų darbo valandos vyko, darbuotojai ir aš asmeniškai kuravome atvykusių atsisveikinti asmenų srautus. <…> Salėje mes laikėmės griežtai Sveikatos apsaugos ministerijos reikalavimų, tai yra dešimt asmenų salėje, plius patys artimiausi šeimos nariai“, – tv3.lt komentuoja D. Grigalis.

REKLAMA

Įmonės direktorius sako, kad tada, jei į viduje atsirasdavo daugiau nei dešimt žmonių, jis pats asmeniškai juos išprašydavo į lauką.

D. Grigalis sakė, kad vos atvykę A. Damulio artimieji buvo informuoti apie karantino sąlygas ir privalėjo jų laikytis.

Įmonės direktorius sako, kad šioms laidotuvėms buvo ruoštasi ir buvo tikėtasi žmonių antplūdžio.

„Lyginant, kokia asmenybė buvo amžiną atilsį Antanas Damulis, jo žinomumą ir įtaką Šilalėje, tikrai žmonių buvo palyginus ne tiek daug, kiek aš tikėjausi“, – pasakoja D. Grigalis.

Tą akimirką, kai reikėjo velionį išlydėti, prie laidojimo namų susirinko daugiau žmonių. Kaip sako D. Grigalis, susirinkusieji buvo išrikiuoti lauke, keletas žmonių buvo įleisti į koridorių. D. Grigalis sako visų lauke susirinkusiųjų neskaičiavęs, bet spėja, kad laidotuvėse dalyvavo apie 80 asmenų.

D. Grigalis taip pat sako, kad organizuojant eiseną buvo konsultuotasi su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru, buvo patikinta, kad eisena, laikantis reikalavimų, vykti gali.

„Girdėjau kalbas, nesu tikras, kad jie nuvyko į mišias, o po to į kapines. Galbūt į mišias ir kapines tikrai susirinko daugiau žmonių, kurie norėjo atsisveikinti, bet nenorėjo brautis į laidojimo namus žinodami taisykles“, – sako D. Grigalis.

Laidojimo namų direktorius taip pat sako girdėjęs, kad laidotuvėse dalyvavo daugiau nei du kunigai.

Laidotuvėse dalyvavo trys kunigai

Laidotuvėse dalyvavęs Šilalės Šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos klebonas Saulius Katkus tv3.lt sako, kad laidotuvėse nedalyvavo 200 žmonių. Klebono teigimu, šitiek paprasčiausiai nebūtų tilpę į bažnyčią.

Tačiau kalbas, kad mišiose dalyvavo keli kunigai, klebonas patvirtina. Šilalėje yra trys kunigai ir visi jie dalyvavo laidotuvėse.

„Vienas sėdėjo klausykloje, kiti buvo prie altoriaus“, – komentuoja S. Katkus.

Paklaustas, kodėl Šilalės ligoninės direktoriaus laidotuvėms buvo padaryta išimtis ir vyko įprastos laidotuvės, klebonas sako, kad to prašė artimieji.

REKLAMA

„Šis žmogus buvo aktyvus bažnyčios narys, giedojo chore. Ir, aišku, artimieji norėjo. Yra tokia nerašyta taisyklė, kad labai daug žmonių nori, kad tose laidotuvėse būtų kuo daugiau pagarbos, bendros maldos“, – komentuoja S. Katkus.

Portalas tv3.lt primena, kad šiuo metu šalyje galioja karantino režimas. Visi reikalavimai pateikti iliustracijoje žemiau.


Rašyti komentarą...
G
G
2021-01-13 19:03:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vieniems galima nors karantinas, o kitiems ne arba mes uždaryti narveliuose nebezinome taisyklių
Atsakyti
-5

N
Nu
2021-01-13 20:40:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
O šį ateinanty savaitgaly sakė policija labai bus akyla ir baus su rogutem slidinejančius vaikus nuo kalniuku.tolerancijos nebus.Bauduoti bauduoti ir neatleisti.biudzetas kiauras nors tokiu akiplėsisku budu pririnks.o sako belarusu ir rusu teisesauga itin ziauri .ogi musu angelai tokie patys
Atsakyti
-8

P
Pilietė
2021-01-13 19:07:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ko gero Šilalė atskira parapija ir su velniu sutsrtį pasorašė
Atsakyti
-21

SKAITYTI KOMENTARUS (78)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų