REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas pritarė siūlymui įsteigti Sausio 13–osios – Laisvės premiją.

Už tokį nutarimo projektą ketvirtadienį po pateikimo balsavo 86 Seimo nariai, 1 susilaikė.

Sausio 13–osios – Laisvės premijos tikslas – skatinti demokratijos plėtrą, žmogaus teisių įtvirtinimą, teisinės valstybės kūrimą ir lygiateisį tautų bendradarbiavimą.

REKLAMA
REKLAMA

Seimo nutarimo projekte numatyta, kad pretenduoti į premiją galėtų tiek Lietuvos, tiek kitų Rytų ir Vidurio Europos regiono gyventojai ar organizacijos bei kiti regiono laisvei, demokratijai ir žmogaus teisėms nusipelnę asmenys bei organizacijos. Siūlyti pretendentus premijai gauti turėtų teisę ir fiziniai, ir teisės aktų nustatyta tvarka įregistruoti juridiniai asmenys. Premija turėtų būti teikiama kasmet, Laisvės gynėjų dienos (Sausio 13–osios) proga.

REKLAMA

„Sausio 13–osios dvasia, kuri 1991 m. sausio mėnesį sujungė ir įkvėpė laisvės gynėjus ne tik Lietuvoje, reikalauja jos tolimesnio įprasminimo. Kova už laisvę ir demokratiją, žmogaus teises ir pilietinę visuomenę Rytų ir Vidurio Europoje – būtų tai, ką simbolizuotų Sausio 13–osios premija, įteikiama Lietuvoje", – teigė nutarimo projektą pateikęs parlamentaras Petras Auštrevičius.

Jo nuomone, Laisvės premija galėtų siekti apie 5 tūkst. eurų. Pagal siūlomą projektą, premija būtų mokama iš Seimo kanceliarijai skirtų valstybės biudžeto asignavimų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų