Šeši konservatoriai Vyriausybei siūlo teikti ieškinį teismui dėl nacionalinio investuotojo bendrovės "Leo LT" pripažinimo neteisėtai įsteigta.

Tai pat siūloma kreiptis į teismą ir siekti, kad neteisėta būtų pripažinta 2008 metų gegužės 20 dienos "Leo LT" registracija Juridinių asmenų registre.

Atitinkamus siūlymus numatantį Konstitucinio Teismo nutarimo dėl "Leo LT" įgyvendinimo įstatymo projektą Seime ketvirtadienį įregistravo Gintaras Songaila, Rytas Kupčinskas, Evaldas Jurkevičius, Pranas Žeimys, Aurelija Stancikienė ir Arimantas Dumčius.

Šis projektas teikiamas vietoj ankstesnio - Sutarties dėl nacionalinio investuotojo sukūrimo pripažinimo niekine įstatymo projekto, kuris buvo pripažintas prieštaraujantis Konstitucijai ir todėl jį rengėjai nutarė Seimui neteikti.

Taip pat Vyriausybei siūloma imtis visų būtinų teisinių veiksmų dėl turtinių bei kitų teisinių santykių, buvusių iki sutarties dėl nacionalinio investuotojo sukūrimo sudarymo, restitucijos.

Vyriausybei siūloma ištirti sutarties dėl "Leo LT" steigimo aplinkybes, įskaitant susitarimą dėl VST privatizavimo sutarties pripažinimo pasibaigusia, ir imtis visų būtinų teisinių priemonių dėl galimai neteisėtų veiksmų, susijusių su šios sutarties sudarymu.

Projekto autoriai Seimą ragina pripažinti, kad "Leo LT" nėra nacionalinis investuotojas, kaip tai nustatyta Atominės elektrinės įstatyme, o Vyriausybės ir "NDX energijos" pasirašytą sutartį dėl "Leo LT" sukūrimo siūlo laikyti kylančią iš Konstitucijai prieštaraujančio teisinio reguliavimo, kas, anot projekto autorių, sudaro teisinį pagrindą laikyti šią sutartį niekine nuo pat jos (ir visų jos priedų) sudarymo momento.

REKLAMA

Tai pat siūloma Seimui patvirtinti, kad "Leo LT" buvo įsteigta nenustačius teisinio reguliavimo, užtikrinančio Atominės elektrinės įstatymo tikslo - sudaryti prielaidas naujos atominės elektrinės statybai - įgyvendinimą.

Seimas šį antradienį pradėjo svarstyti "tvarkiečių" siūlymus dėl nacionalinio investuotojo bendrovės "Leo LT" likimo - siūloma pripažinti negaliojančiu pernai priimtą bendrovės įkūrimo įstatymą.


Rašyti komentarą...
k
komentarixas
2009-03-26 20:02:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nukirstos LEO LT aferos slibino galvos:
Kirkilas po seimo rinkimu neteko premjero posto.
Vesaite (LEO LT aferos ruporas) is seimo is Atomines energetikos komiteto perbego i Europos reikalu komiteta.
Juozaitis 1 LEO LT vadovas atsistatydines.
Mazeika 2 LEO LT vadovas atsistatydines.
Niedvaras LEO LT prezidentas atsistatydines.

Lietuva pajegi ir privalo nukirsti visas LEO LT aferos slibino galvas.
Ir padaryta zala isieskoti is kaltininku ir pasodinti juos i Lukiskes.
Tiesiog privalome sunaikinti LEO LT afera jei dar tikime kad LIETUVA priklauso paprastiems zmonems o ne oligarchams.
KITAIP NERA MUMS VIETOS SIOJE VALSTYBEJE.

Mes laimime musi po musio ir mes privalome nesustoti ir laimeti kara.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų