Seimas nutarė svarstyti Darbo partijos frakcijos parengtas Statuto pataisas, kurios uždraustų ministrams dalyvauti jų ministerijų parlamentinėje kontrolėje.

Už pataisas po pateikimo balsavo 40 Seimo narių, prieš - 7, susilaikė 20. Toliau pataisas numatoma svarstyti birželio viduryje.

Pataisas parengusios Darbo partijos frakcijos seniūnė Virginija Baltraitienė ir Darbo partijos frakcijos narė Dangutė Mikutienė siūlo, kad tuo atveju, kai Seimo narys kartu eina ir ministro pareigas, jis negali būti komiteto, kurio kompetencijai priklauso atlikti jo vadovaujamos ministerijos parlamentinę kontrolę, narys.

„Esame įsitikinusios, kad Seimo narys, kartu būdamas ir ministru, ir Seimo komiteto, vykdančio jo vadovaujamos ministerijos parlamentinę kontrolę, nariu, negali efektyviai, skaidriai ir nešališkai atlikti jo vadovaujamos ministerijos parlamentinės kontrolės“, - teigia D.Mikutienė.

Parlamentarė taip pat tvirtina, jog kai tie patys žmonės atlieka ir vykdomosios valdžios, ir jos kontrolės funkcijas, gali būti pažeidžiamas Konstitucijoje įtvirtintas valdžių padalijimo klausimas. Mes manome, kad Seimo statutas turi atitikti pagrindinį šalies įstatymą“, — teigė D. Mikutienė.


Rašyti komentarą...
M
Maksim Č. "JOD"
2008-04-30 00:11:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pritarių, tikrai naudinga pataisa
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų