Situacija Graikijoje turės įtakos visai Europai

  Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius sako, kad situacija Graikijoje neigiamai atsilieps visai Europai ir sumažins pasitikėjimą eurozona.

„Pasaulinės finansų rinkos labai jautriai reaguoja, kada kurioje nors vienoje šalyje, ir net jeigu ta šalis yra Eurozonos narė, įvyksta kažkokie finansiniai sunkumai. Tai neigiamai atsiliepia visai Europai. Tai turi įtaką ir pasaulio finansų rinkai, dėl to pasitikėjimas finansų rinka ir eurozona tikrai truputį sumažėja, o tie, kurie kalba, kad jokios įtakos neturės ir neturi, kalba netiesą“, – LNK žinioms sekmadienį sakė A.Butkevičius, paklaustas, ar Lietuva finansiškai nukentėtų nuo kurio nors iš referendumo sprendimų.

Jis teigė besitikintis, kad graikai referendume vadovausis „ne emocijomis, o blaiviu protu“.

„Aš manau, kad jie balsuos už tai, kad Graikija turi likti eurozonos nare, taip pat – Europos Sąjungos nare ir taip pat tiesiog pagalvoti, kaip iš tos sunkios finansinės situacijos jiems išsivaduoti“, – sakė A.Butkevičius.

Graikijoje sekmadienį vyko lemtingas referendumas dėl to, ar šalies žmonės turėtų sutikti su griežtomis tarptautinių kreditorių finansinio gelbėjimo sąlygomis, Europos Sąjungai (ES) nerimaujant dėl šio plebiscito padarinių bloko ateičiai.

REKLAMA

Trys nuomonių apklausos, atliktos sekmadienį vykstant plebiscitui dėl finansinės pagalbos sąlygų, rodo, kad Graikijos referendume veikiausiai laimės „Ne“ stovykla.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.


Rašyti komentarą...
v
vidmantas
2015-07-05 22:22:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
tai lietuvelej kainos pakils,kaip iprasta...
Atsakyti
-1

o
oho
2015-07-06 08:30:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Musu valdzia,jei vyktu kas panasaus,net nedaleistu kad ivyktu referendumas...jiems zmoniu norai paskutinej vietoj...pagarba Graikijai...tegul EU susikisa ta eura giliai kur nesueina...
Atsakyti
0

P
Petras
2015-07-06 09:18:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Graikijos žmonės mato blogą ES valdymą ne tik finansų srity ,ir jie nuspręs su kuo jiems eiti pakeliui. Butkevičius ir prisuka, ir atsuka... Ar dauguma Lietuvos žmonių tiki jo sugebėjimais tinkamai vadovauti, numatyti ateitį ? Manau ,dabartinė Lietuvos partinė rinkiminė sistema, jos patiečių bėgiojimas iš vienos partijos į kitą, kaitaliojant idėjines nuostatas rodo,kad toks Lietuvos valdymas yra jos vystymosi stabdis.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų