Širinskienė apie Seime užmintą mįslę: ta mistika kelia nerimą

Seimo valdyba kitą savaitę spręs, ar inicijuoti parlamentinį tyrimą pagal parlamentaro Vytauto Bako pateiktą medžiagą dėl galimai neteisėto informacijos rinkimo vienoje iš saugumą užtikrinančių institucijų bei įtakos politikos procesams. Ši, esą V. Bako turima informacija Seime užminė mįslę. Kaip patys Seimo nariai sako, vieni kitų klausinėja ar kas ką žino šiuo klausimu.

Apie tai TV3 studijoje kalbėjosi žurnalistas Vladimiras Laučius ir Seimo narė Agnė Širinskienė.

V. Bakas kreipėsi į Seimo valdybą dėl neteisėtai renkamos informacijos apie žmones ar galimo neteisėto poveikio rinkimams. Niekas nesupranta, apie ką kalba ponas V. Bakas. Gal jūs turite kažkokių minčių, kas čia iš tiesų vyksta. Žinoma, mes dabar kalbame prielaidomis, o ne faktais.

Tai žinoma, nes yra tik prielaidos. Aš juokauju, kad šįryt Seime pasisveikinimas buvo ne „labas rytas“, o „gal kažką žinai?“. Pats ponas V. Bakas nieko daugiau nepaaiškino, išskyrus tai, kad galima buvo darytas poveikis. Jis žino kažkokią informaciją nuo pat 2019 m. sausio ar vasario mėnesio. Buvo kreiptasi į teisėsauga, tačiau ji nepradėjo jokio ikiteisminio tyrimo. Atsisakymas atėjo tik dabar, sausio mėnesį. 

Niekas nebandė pagauti V. Bako kur nors, tamsiuose koridoriuose ir pareikalauti atsakymo?

Aš manau, kad jei kolegos jį sutiktų – tikrai užpiltų įvairiais klausimais, nes neaiškumų yra. Ta mistika kelia labai daug klausimų ir nerimą, kad galbūt kažkas įvyko. Aišku, atsiranda ir šypsena, kad kas už to slypi galbūt yra tik tam tikri viešųjų ryšių žingsniai. 

Ponas V. Bakas nieko nepaaiškino nei Seimo atvirame valdybos posėdyje, po to buvo ir uždaras, kaip aš suprantu, kuriame irgi nieko nepaaiškino. Kam reikėjo uždaro, jei jis nieko nepasakė?

Tame ir pats klausimas yra, kodėl taip yra ir iš kur yra pati pažyma ar kas. Jeigu rengiami uždari posėdžiai, tai vadinasi turi egzistuoti kažkokia slapta informacija. 

REKLAMA

O išvis ar yra įmanoma steigti tai, ko jis nori – specialiąją Seimo tyrimų komisiją, jei nėra konkrečios informacijos?

Būtų labai keista, jei Seime be klausimų būtų pritarta tyrimui nežinia ko. Tiesiog, svarstant, kad galbūt kažkas yra, o galbūt kažko ir nėra. Seimo nariai įprastai labai nori girdėti konkrečius atsakymus. Antra vertus, jeigu yra kažkokia slapta informacija – kodėl ponas V. Bakas nesikreipia į subjektą, kuris suteikia jai žymą neprašydamas bent dalį informacijos išslaptinti. Akivaizdu, kad klausimų atsakyti Seimo nariams nepavyks, jei bus sakoma, kad „aš nieko negaliu pasakyti“.


Rašyti komentarą...
r
rama
2020-02-21 06:56:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jeigu ten isipainioje koncervatoriai arba dedule, tai bus Bakas uzciauptas. Nie ko neisgirsim nei per TV, nei purvasklaidoj.
Atsakyti
-4

I
Irena
2020-02-20 22:31:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ot valdžia...
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų