Širinskienė apie artėjantį balsavimą dėl valstybinių vaistinių: „Tikiuosi, kad sulauksime paramos“

Jau rytoj Seime paaiškės ar bus įsteigtos valstybinės vaistinės. Tačiau ko iš tiesų šia iniciatyva siekiama – sumažinti vaistų kainas ar populiarumo prieš rinkimus kalbame su pagrindine iniciatore Agne Širinskiene.

Jūs sakote, kad įsteigus valstybines vaistines vaistų kainos turėtų sumažėti. Bet gal tai tėra priešrinkimis saldainis rinkėjams? 

Tai tikrai nėra priešrinkiminis saldainis, nes šis įstatymas pradėtas rengti kadencijos viduryje. 

Bet jūs Seime buvote ketverius metus, tačiau prie šio balsavimo prieinate dabar, prieš pat rinkimus. Tai ar tai nėra sąmoningai padėliota? 

Ne, mes tikrai sąmoningai koronaviruso pandemijos nesušaukėme. Balsavimas buvo planuotas kovo pradžioje, tačiau dėl visų aplinkybių nusikėlė. Taip, balsavimą turime prieš pat rinkimus, bet tai niekaip nesusiję su rinkimais. Tai yra daugiau susiję su mūsų įsipareigojimais rinkėjams, kuriuos pasakėme 2016 metais. 

Kaip manote, kaip bus nubalsuota? 

Balsavimas tikrai bus nelengvas. Mes žinome, kad valdančioji dauguma yra pakankamai trapi, bet aš labai tikiuosi, kad sulauksime paramos ir iš mišrios grupės ir iš kitų pavienių Seimo narių. Ir tikiuosi, kad pavyks įgyvendinti tą įsipareigojimą turėti valstybines vaistines, arba ligoninių vaistinėms, kurios ir dabar egzistuoja, suteikti papildomą funkciją, kad jos galėtų duoti vaistus ir pirkėjams iš gatvės, ne tik ligoniams. 

Bet ekonomistai, kalbėdami apie valstybines vaistines, sako, kad tai yra visiškai kraštutinė priemonė, kai situacija yra tokia bloga rinkoje, kai tu negali suvaldyti. Tai ar iš tiesų ta situacija yra tokia bloga, kad reikia tas valstybines vaistines įvedinėt?

Kada žiūri į Lietuvoje esančias vaistų kainas ir aplinkinėse valstybėse, tai nepaisant to, kad jos per pastaruosius ketverius metus krito, pavyzdžiui, vaistų priemokos kompensuojamųjų sumažėjo du kartus, vis tiek ta situacija nėra tenkinanti lyginant su kitomis valstybėmis.

Tai taip, tai yra kraštutinė priemonė, bet kartu šita priemonė ne tik didins konkurenciją rinkoje, ar leis ligoninių vaistinėms pirkti didesnius kiekius vaistų ir taip mažinti kainas, bet šita priemonė, manau, padės ir regionams, nes regionuose komerciniai vaistinių tinklai vengia steigtis.

REKLAMA

Bet tų vaistinių tinklų yra bent keletas ir negalėtumėm sakyt, kad vieni egzistuoja, tada monopolizuoja rinką ir kainas diktuoja tokias, kokias nori. Jeigu kitaip, tai, vadinasi, yra kažkokie susitarimai. Jeigu yra susitarimai, tai juos turėtų Konkurencijos taryba žiūrėti? Ką tada reiškia: ar jie nežiūri?

2017-2018 metais mes kreipėmės į Konkurencijos tarybą prašydami įvertinti vaistinių rinką, nes tuo metu žiniasklaidoje pasirodė pranešimai apie galimus susitarimus. Tiek dėl reklamos įvairių antkainių, tiek kitų dalykų. Tai tokie variantai irgi yra neatmestini, bet, kaip minėjau, mes visą kadenciją stengėmės didinti konkurenciją. 

Daug būdų išbandytų, dalis jų sėkmingai veikia ir palengvina žmonėms  vaistų gavimą. Pavyzdžiui, įteisinta prekyba vaistais kai kuriais pagal ministro patvirtintą sąrašą degalinėse, įteisinta prekyba vaistais prekybos centruose. Taip kiek įmanoma tą rinką skaidant ir nepaliekant monopolijų kaip vienų veikiančių rinkoje.

Sakot, kad kreipėtės į Konkurencijos tarybą dėl galimų susitarimų. Tai ar buvo kažkas nustatyta? Tai jeigu ne – tai ar tų susitarimų nėra, ar mūsų Konkurencijos taryba bedantė?

Aš kiek suprantu tuo metu Konkurencijos taryba net nepradėjo tyrimo, nors turėjo visus instrumentus tiek kreiptis į žiniasklaidos priemones, kurios viešino tuo metu, man atrodo, tai buvo „Verslo žinios“, jei neklystu, tiek atlikt ir patikrinimus, bet to nebuvo.

Plačiau žiūrėkite „Dienos komentare“ viršuje.


Rašyti komentarą...
T
Taigi
2020-09-22 11:19:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas be ko valstybines vaistines turi buti kiekvienoje valstybineje pol;klinikoje , ligonineje ar medicinos punkte . Gi rpivati klinika gali pati vaistus pirkti ar tureti vaistine pasirinkdama .
Tokiose istaigose kaip ir gydymas valstybes garantuojamas nemokamas taip ir vaistines ne komercines o butinos gydomosios . Zmogus valstybei uzdirba ir sumoka sodra ir kt. mokescius ir valstybe neturetu komerciskai pelnytis is gyventoju givybiu
Valstybe blemba turi susimoketi pilieciui .
Atsakyti
0

T
Taigi
2020-09-22 10:32:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nusikaltimu kaip kad sesis kart brangiau pirkti ministro pirmininko ir Verygos covido testai - nei juos pirko krasto apsaugos medikai .
Tai cia konkurencija ir matoma , jei vyriausybe korumpuota tai vaistai Lietuvoje triskarį ar sesiskart didesne nei kaimynineje lenkijoje .
Ar kas nuteistas - ne , ar kas atsakingas - ne .
Lietu oje nusikaltimai tik daugeja ir sunkeja . Kodel tokiuose ir kitu;se nusikaltimuose neatleidziami ne vienas ministras - matyt prezidentui G.Nausedai tinka tokie nusikaltimai ir ne vienas .
Atsakyti
-1

P
Pagyvenes
2020-09-23 07:45:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
labai jau oponentų iš opozicijos nekulturingi komentarai,kodėl jie visuomet taip elgiasi,nesistengia padėti žmonėms.Tai visai neblogas pasiūlymas gerb.Sirinskienes.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų