• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šimonytė su Nausėda ketina iki liepos aptarti pasikeitimus Vyriausybėje

Papildyta 10 val.

Prezidentui Gitanui Nausėdai kalbant apie pasikeitimus Ministrų kabinete, premjerė Ingrida Šimonytė žada su juo susitikti ir aptarti šį klausimą iki Vyriausybės įgaliojimų grąžinimo liepą.

Prezidentui Gitanui Nausėdai kalbant apie pasikeitimus Ministrų kabinete, premjerė Ingrida Šimonytė žada su juo susitikti ir aptarti šį klausimą iki Vyriausybės įgaliojimų grąžinimo liepą.

REKLAMA

„Kai Vyriausybė grąžina įgaliojimus (...) balsuojama ne dėl Vyriausybės, ne dėl Vyriausybės programos, nėra pavedama ministrui pirmininkui sudaryti Vyriausybę prezidento dekretu, o yra balsuojama dėl pasitikėjimo ministru pirmininku, pirmiausia šitas balsavimas pats svarbiausias“, – porinkiminėje spaudos konferencijoje pirmadienį Vilniuje sakė I. Šimonytė.

„Be jokios abejonės, manau, kad turėsime progų susitikti su prezidentu iki to laiko, kai šios procedūros Seime bus atliekamos“, – pridūrė ji.

Pirminiais Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, už I. Šimonytę balsavo antrajame ture balsavo 24 proc., už dabartinį šalies vadovą Gitaną Nausėdą – per 74 proc. rinkėjų.

REKLAMA
REKLAMA

Vyriausybė pagal Konstituciją grąžina įgaliojimus prezidentui po jo priesaikos, o šalies vadovas po to skiria Ministrų kabinetą iš naujo. G. Nausėda antrajai kadencijai prisieks liepą.

REKLAMA

Prezidentas ir jo patarėjai po pirmojo rinkimų turo sakė, kad Vyriausybei grąžinus šalies vadovui įgaliojimus, jos sudėtyje galėtų keistis daugiau nei keli ministrai.

G. Nausėda anksčiau yra raginęs paskirti naują švietimo, mokslo ir sporto ministrą vietoje laikinai dirbančios socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės bei teigė, kad laimėjęs prezidento rinkimus keltų žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko atsakomybės klausimą.

REKLAMA
REKLAMA

Kalbėdama apie švietimo, ministro ir sporto ministro postą, I. Šimonytė teigė, kad šį klausimą su G. Nausėda taip pat ketina aptarti iki Vyriausybės įgaliojimų grąžinimo.

„Manau, kad Monikai Navickienei puikiai sekasi tvarkytis ir su antros ministerijos iššūkiais, iš tokio praktinio taško žiūrint, galėtų taip ir būti, bet nesakau, kad taip turėtų būti“, – sakė Vyriausybės vadovė.

Tuo metu žemės ūkio ministro atsakomybės klausimo Vyriausybės vadovė iki įgaliojimų grąžinimo kelti neketina.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Negaliu sakyti, kad ką nors pakeisiu iki įgaliojimų grąžinimo. Man atrodo, kad tai yra ir neracionalu, ir nelabai matyčiau prasmės tą daryti“, – kalbėjo I. Šimonytė.

„Jeigu jau Vyriausybei gaunant iš naujo įgaliojimus turėtų tuo pačiu būti patvirtinta ir Vyriausybės sudėtis, nežinau, kodėl reikėtų Vyriausybės sudėtį kaitalioti iki to momento“, – teigė ji.

Anot premjerės, Vyriausybė yra koalicinė, tad jos sudėtį lemia ne tik jos ar prezidento sprendimai.

REKLAMA

„Koalicijoje yra trys partijos. Visi šie sprendimai yra ne tik mano ir prezidento sprendimai, bet ir sprendimai, kurie turi būti aptarti ir koalicijoje“, – sakė I. Šimonytė.

Prezidento patarėjas Frederikas Jansonas po pirmojo rinkimų turo teigė, kad rami dėl savo ateities Ministrų kabinete gali būti tik premjerė I. Šimonytė, pralaimėjusi rinkimus G. Nausėdai antrajame ture.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų