Šimonytė prakalbo apie Kalėdas: Vyriausybė nenusiteikusi riboti gyvenimo kaip pernai

Premjerė Ingrida Šimonytė teigė, kad trečia vakcinos dozė nebus privaloma, kaip ir pirmosios dvi dozės nėra. Vyriausybės vadovė akcentavo, kad išaugusį atvejų skaičių lėmė viruso plitimas tarp vaikų ir paauglių. I. Šimonytės teigimu, riziką kelia tai, jei užsikrėtę vaikai lanko nepasiskiepijusius artimuosius. Pasak premjerės, ministrų kabinetas nėra numatęs tokių griežtų ribojimų, kokie buvo taikomi pernai per Kalėdas, tad norint apsaugoti vyriausius giminaičius, pasak premjerės, jiems belieka vakcinuotis.

„Jeigu pirmų dviejų skiepų nėra privalomų, tai ir trečio nebus privalomo. Trečiu skiepu kurį laiką jau skiepijami žmonės, kurie buvo pirmi paskiepyti, ar tai būtų medikai, ar tai būtų vyresni žmonės. Tas procesas vyksta“, – Seime susirinkusiems žurnalistams ketvirtadienį sakė premjerė Ingrida Šimonytė.

Vyriausybės vadovės teigimu, pirmadienį sveikatos ekspertų taryba pateikė bendrą rekomendaciją dėl visų suaugusiųjų skiepijimo trečia sustiprinančia doze praėjus pusei metų.

„Ta galimybė bus suteikta, kiek žinau Sveikatos apsaugos ministerija yra prie teisės aktų rengimo pabaigos. Tas, matyt, kad bus atlikta netrukus. Kalendoriškai vertinant, dabar yra maždaug pusė metų tiems žmonėms, kurie paskiepyti pavasarį, tai daugiausiai buvo vyriausi žmonės arba žmonės, kurie dirba globos, slaugos namuose, medikai. Jie dabar ir yra trečia doze perskiepijami, tas procesas vyksta“, – teigė I. Šimonytė.

Ketvirtadienį koronaviruso užsikrėtimų skaičius priartėjo prie 3 tūkst. atvejų. I. Šimonytė pastebi, kad daugiausiai naujų atvejų – vaikų ir paauglių gretose.

„Atvejų skaičius perlipo gana ženklias žymas, bet, kas yra svarbu, kad trečdalis naujų atvejų kiekvieną dieną yra vaikai ir paaugliai iki 18 metų. Aišku, dalis iš tų vaikų galėjo būti paskiepyta, vaikų nuo 12 iki 18 metų, deja, labai didelio pagreičio nėra įgavęs.

Kaip bebūtų gaila, toje grupėje yra tikai nemažai persirgusių vaikų, gerokai daugiau nei ankstesniuose epizoduose. Tai mažina rizikas sveikatos priežiūros įstaigoms, bet, žinoma, reikia nepamiršti, kad užsikrėtę vaikai, jeigu jie lanko savo pagyvenusius giminaičius, senelius ar prosenelius, kurie yra nepasiskiepiję, kelia tiems savo artimiesiems didelę riziką.

Kadangi Vyriausybė nėra nusiteikusi riboti asmeninio gyvenimo, taip, kaip buvo per praėjusių metų Naujųjų metų, Kalėdų šventes ir šių metų pradžioje, tiesiog raginčiau visus savo nepasiskiepijusius vyriausiuosius giminaičius paskiepyti tam, kad mums pavyktų išvengti augančio mirčių skaičiaus“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Užfiksuotas 2861 naujas koronaviruso atvejis, dar 28 mirtys

Praėjusią parą nustatytas 2861 naujas COVID-19 atvejis, mirė 28 žmonės, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas.

REKLAMA

Tai didžiausias naujų atvejų skaičius nuo pernai gruodžio pabaigos, kai fiksuota per 3,2 tūkst. naujų susirgimų.

Tarp mirusiųjų nuo COVID-19 buvo nepaskiepyta arba paskiepyta nepilnai 24 žmonės.

Praėjusią parą 2139 žmonės paskiepyti pirmąja vakcinos doze. Iš viso per parą paskiepyti 5786 žmonės.

Ligoninėse šiuo metu gydomi 1511 COVID-19 sergantys žmonės – keliomis dešimtimis daugiau nei ankstesnę parą, 156 iš jų – reanimacijoje.

Šalyje praėjusią parą atlikta 15,9 tūkst. molekulinių (PGR) ir 8,5 tūkst. antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso.

14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų toliau kyla ir pasiekė 1038,7 atvejo. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis ūgtelėjo iki 11,5 procento.

Nuo COVID-19 ligos iki šiol iš viso Lietuvoje mirė 5349 žmonės.

Ligoninės ir mirtys

Praėjusią parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 187 žmonės – keliais mažiau nei ankstesnę parą.

98 pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, deguonis papildomai tiekiamas daugiau nei 1,2 tūkst. žmonių.

Per pandemijos piką šių metų sausį pacientų skaičius ligoninėse buvo pasiekęs 2,6 tūkst., dėl to teko reguliariai mažinti kitų medicinos paslaugų prieinamumą.

Praėjusią parą daugiausiai mirčių fiksuota 80–89 ir 90–99 metų amžiaus grupėse – po septynias. Šeši žmonės mirė 70–79, penki – 60–69, o trys – 50–59 metų amžiaus grupėse.

Pilnai paskiepyti iš jų buvo keturi: du žmonės 70–79 bei po vieną 80–89 ir 60–69 metų amžiaus grupėse.

Iš 5308 asmenų, mirusių nuo COVID-19, pilnai paskiepyti buvo 184. Tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejama 10,4 tūkst. mirčių.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 360 tūkst. žmonių, iš jų tebeserga 24,2 tūkstančiai – beveik tūkstančiu daugiau nei ankstesnę parą.

Vakcinacija

Iki šiol mažiausiai viena vakcinos doze paskiepyta beveik 1 mln. 773 tūkst. žmonių, pilnai vakcinuota – 1 mln. 640 tūkstančių.

REKLAMA

Sustiprinančią skiepo dozę praėjusią parą gavo 1723 žmonės, iš viso iki šiol pakartotinai paskiepyta 43,7 tūkst. žmonių.

Lietuvoje bent vieną skiepo dozę yra gavę 63,4 proc. gyventojų.

Mažiausia pasiskiepijusiųjų dalis yra tarp 12–15 metų vaikų – 29,3 proc. Tarp vyriausių šalies gyventojų, kuriems per 80 metų, pasiskiepiję 65,9 procento.

Iš viso Lietuvoje iki šiol gauta apie 5,3 mln. vakcinos dozių, skiepijimui sunaudota beveik 3,3 mln. dozių. Nepanaudota šiuo metu yra apie 2 mln. dozių.


Rašyti komentarą...
R
Rimas
2021-10-14 11:06:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Per sienas eina migrantai, be pasų!!!O,Lietuvos žmonės negalės tėvus vėl aplankyti!!!
Atsakyti
-3

L
Laukiančioji
2021-10-14 11:07:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nėra kas svarbesnį žodį pasakytų, vyriausybė nebesiims ribojimų, sveikatos apsaugos ministerijos nėra, prezidentas tyli.. Virusas keliauja, greitiai pasieksime 6000 užsikrėtimų per parą atvejų. Tikimės sėkmingai arba (ne) persirgti.
Atsakyti
-5

T
T
2021-10-14 10:46:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Praeitais metais irgi nieko nereikėjo uždaryti, bet čia kita medalio pusė........
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (36)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų