naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Premjerė Ingrida Šimonytė teigė, kad sprendimas pavėlinti „Pfizer“ vakcinos antrąją dozę dar nėra priimtas. Ministrų kabineto vadovės teigimu, pasiūlymas yra gana kontraversiškas, tad įsiklausomi visi argumentai „už“ ir „prieš“,

Premjerė Ingrida Šimonytė teigė, kad sprendimas pavėlinti „Pfizer“ vakcinos antrąją dozę dar nėra priimtas. Ministrų kabineto vadovės teigimu, pasiūlymas yra gana kontraversiškas, tad įsiklausomi visi argumentai „už“ ir „prieš“,

REKLAMA

„Yra toks pasiūlymas, tas pasiūlymas yra gana kontroversiškas, turiu pasakyti, nes yra ir kitų nuomonių. Manau, kad čia reikia vertinti keletą aspektų. Reikia vertinti ilgalaikę perspektyvą, ne kelių savaičių, nes tai išties duoda didelį skirtumą – apie 300 tūkst. žmonių, kurie galėtų būti paskiepyti papildomai. Aš matau gerų argumentų, kodėl tai galėtų būti daroma“, – lankydamasi Švenčionyse kalbėjo Vyriausybės vadovė.

Visgi, anot premjerės, tai būtų pakeitimas iki šiol susiklosčiusios vakcinacijos algoritmo.

„Girdžiu tokio nepasitenkinimo, kad tada galbūt kažkas išvis nesiskiepys, todėl, kad reikės labai ilgai laukti antros dozės. Man atrodo, daugeliui žmonių, kurie sako, kad man čia sugriauna kažkokius vasaros planus, kur nors keliauti, jei toks sprendimas būtų priimtas, na, man tai neatrodo rimtas argumentas. Nes nėra garantijos, kad pirmą skiepą pavyks gauti anksti tai žmonių grupei, kuri yra pati mobiliausia ir labiausiai norėtų keliauti“, – sakė I. Šimonytė.

REKLAMA

Premjerės teigimu, visi argumentai yra ant Vyriausybės stalo.

„Problema ta, kad tik tai dalį tiekimų mes tikrai patikimai žinome, praktiškai vienos kompanijos. Tos pačios „Pfizer“. Tai yra gera žinia, kad yra papildomas kiekis, kuris šį ketvirtį atvažiuoja ir šiek tiek palengvina plėtrą skiepijimo. Bet tokio pilno vaizdo susidėliojimo negalime turėti, nes ne visi tiekėjai pateikia tvarkingai savo numatomų pristatyti vakcinų duomenis pagal mėnesius“, – tvirtino I. Šimonytė.

REKLAMA

Premjerė antradienį teigė, kad sprendimas atidėti daliai žmonių „Pfizer“ vakcinos antrąją dozę leistų pirmąja paskiepyti daugiau žmonių ir prisidėti prie didesnio visuomenės saugumo.

„Tie, kas turi paskirtus laikus, tikrai tų laikų nekeisime. Kalbame apie tuos kiekius, kurie ateis nuo pirmadienio, veikiausiai, ir tie žmonės, kurie bus pradėti skiepyti nuo pirmadienio, jei su ekspertais taip sutarsime ir toks sprendimas bus ir jų palaikytas, tai bus skiriama tiems žmonėms vėlesnė perskiepijimo data.

REKLAMA

Tikrai niekas čia jokios sumaišties tiems žmonėms, kurie turi jau paskirtą datą, nesiruošia sukelti“, – Seime susirinkusiems žurnalistams antradienį teigė premjerė I. Šimonytė.

Pasak jos, pagrindinis tokio sprendimo argumentas – artimiausiu laiku Lietuva gaus 70–100 tūkst. „Pfizer“ vakcinų į savaitę, tad kuo toliau, tuo daugiau tos vakcinos reikės naudoti anksčiau paskiepytų žmonių vakcinacijai, kuri pagal kompanijos įregistruotus dokumentus turi įvykti ne anksčiau negu po 21 dienos.

REKLAMA
REKLAMA

„Tikrai ne viena valstybė svarsto nukelti truputėlį tuos terminus, tiek, kiek ekspertai pripažįsta, kad būtų saugu. Žinau, tokį sprendimą jau yra priėmusi Prancūzija.

Tai leidžia išplėsti pirma vakcina paskiepijamų žmonių ratą greičiau negu, kad tiems žmonėms laukti, kol greičiau gavę skiepą bus greičiau paskiepyti“, – teigė I. Šimonytė.

Pasak premjerės, kadangi dauguma vakcinų jau po pirmos dozės duoda ženklią apsaugą nuo sunkių ligos formų ir nuo mirties, tai leistų pasiekti didesnį saugumą visuomenėje.

„Manau, kad vertinant visas šitas aplinkybes, toks sprendimas galėtų būti pagrįstas“, – įsitikinusi ministrų kabineto galva.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų