• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Premjerė Ingrida Šimonytė nepritaria siūlymui nuo šešių mėnesių iki metų pratęsti terminą, kiek ekstremalios situacijos metu būtų galima sulaikyti neteisėtai sieną kirtusius migrantus.

Premjerė Ingrida Šimonytė nepritaria siūlymui nuo šešių mėnesių iki metų pratęsti terminą, kiek ekstremalios situacijos metu būtų galima sulaikyti neteisėtai sieną kirtusius migrantus.

REKLAMA

Pasak Vyriausybės vadovės, tai būtų automatinis termino pratęsimas, nesiūlantis ilgalaikio ir tvaraus sprendimo. Ji taip pat pažymėjo, kad šiuo metu sulaikytų migrantų prieglobsčio prašymus Migracijos departamentas ketina išnagrinėti iki lapkričio.

„Vyriausybė vertins, kokius pateikti patikslinimus į šitą įstatymą, bet labai norėtųsi, kad tai netaptų kažkokiu automatiniu pratęsimo terminu, kur kažkas įsivaizduoja, kad automatiškai pratęsiam terminą ir problema išsisprendė. Tas terminas irgi baigsis, ką tada darysim – dar kartą terminą pratęsinėsim?“ – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė I. Šimonytė.

Seimui ketvirtadienį per opozicijos darbotvarkę planuojama pateikti „valstiečių“ pataisas, kurios šiuo metu maksimalų ekstremalios situacijos metu šešių mėnesių neteisėtų migrantų sulaikymą pratęstų iki metų.

REKLAMA
REKLAMA

„Tokio automatinio termino pratęsimo aš tikrai nepalaikysiu, kadangi po dvylikos mėnesių turbūt reikės dar vieno termino pratęsimo, ir tai nėra ilgalaikis tvarus sprendimas. (...) Yra tų sprendimų kai kuriuose kitose šalyse, specialaus statuso žmonių, kurie yra nei gavę prieglobstį, nei gali būti kažkaip sulaikyti, mes visas praktikas nagrinėjam ir pateiksim siūlymus Seimui, manau, kad spalio mėnesį“, – teigė premjerė.

REKLAMA

Anot jos, „labai svarbu tiksliai žinoti, kada bus atliktas visų prašymų vertinimas, ir Migracijos departamento vadovė šią savaitę pranešė, kad tai turėtų būti padaryta lapkričio mėnesį“.

Migracijos departamento direktorė Evelina Gudzinskaitė šią savaitę patvirtino, kad neteisėtai Baltarusijos ir Lietuvos sieną kirtusių migrantų prieglobsčio prašymus planuojama išnagrinėti iki lapkričio.

Neteisėtai Baltarusijos ir Lietuvos sieną šiemet yra kirtę per 4,1 tūkst. migrantų, iš kurių 2,8 tūkst. pateikė prieglobsčio prašymus, kurių iki šiol nagrinėta per 600.

REKLAMA
REKLAMA

Iki šiol prieglobstis nebuvo suteiktas nė vienam tokiam migrantui, per 300 asmenų prieglobstis nesuteiktas, taip pat per 300 asmenų atžvilgiu prieglobsčio procedūros nutrauktos.

E. Gudzinskaitė yra sakiusi, kad prieglobsčio procedūros gali būti nutrauktos migrantams pasišalinus iš šalies arba išvykus į savo kilmės šalį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų