Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus miesto savivaldybė svarsto, ar į mokyklas grįžtantiems mokiniams nereikėtų leisti mokytis ne klasėse, o atvirose miesto vietose. Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius sako, kad taip vaikai galėtų ne tik mokytis, bet kartu ir pažinti miestą.

Vilniaus miesto savivaldybė svarsto, ar į mokyklas grįžtantiems mokiniams nereikėtų leisti mokytis ne klasėse, o atvirose miesto vietose. Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius sako, kad taip vaikai galėtų ne tik mokytis, bet kartu ir pažinti miestą.

REKLAMA

Praėjusią savaitę premjerė Ingrida Šimonytė teigė, kad sprendimai dėl 5–11 klasių mokinių grąžinimo į klases turėtų būti priimami jau netrukus.

„Aš buvau prašiusi, kad būtų išsiaiškinta su visais žmonėmis, kurie turėtų praktiškai įgyvendinti tuos sprendimus, ar jie yra pasirengę tuos sprendimus praktiškai įgyvendinti. Kiek girdžiu iš savivaldybių, tai yra toks įspūdis, kad aišku, ką norima padaryti. Tai jeigu tokį įspūdį man taip pat praneš iš to susitikimo sveikatos ir švietimo ministrai, manau, kad sprendimus Vyriausybė trečiadienį galės priimti“, – kalbėjo ji.

Ministrė pirmininkė teigė, kad dėl 5–11 klasių mokinių grąžinimo į klases Vyriausybė turėtų apsispręsti dar šią savaitę.

REKLAMA

Šimašius: tai sudėtinga tema

Vilniaus miesto meras R. Šimašius teigia, kad savivaldybė nagrinėja, kaip visus mokinius į mokyklas būtų galima grąžinti saugiai: „Labai norėtųsi, kad visi sugrįžtų į mokyklas, kaip buvo Švietimo ministerijos pasąmprotavimas, bent kas antrą savaitę iš likusių savaičių. Mes irgi nagrinėjame tuos variantus, norus ir patys labai norime padaryti tai.“

Tačiau susiduriama su tam tikrais iššūkiais, tokiais, kaip medicinos darbuotojų trūkumas. Trūksta specialistų, galinčių testuoti ar prižiūrėti besitestuojančius mokinius.

REKLAMA
REKLAMA

„Realybė yra ta, ką matėme su visais merais šnekant, kad realiai jei norima sugrąžinti vaikus į mokyklas ir juos testuoti 24 val. prieš sugrįžtant į mokyklą ir tai daryti kas savaitę (savaitgalį testuoti, o pirmadienį į mokyklą) tai tokių pajėgumų laboratorijų gal ir yra, bet asmens sveikatos priežiūros specialistų tiesiog fiziškai nėra.

Mes pirmieji pradėjome pilotinius projektus pradinukų grąžinimo į mokyklas, tai puikiai veikia, bet ir tai matome, kad žmonės persitempia, sunkiai spėjama pagal dabartines tvarkas. Jei būtų 5–11 klasių moksleiviai, tai tiesiog nebūtų, kam paimti tuos mėginius arba prižiūrėti, kaip tie mėginiai paimami ir suvesti į e.sveikatą. Noriu pabrėžti, kad tai nereiškia, kad apskritai žmonių nėra.

Tiesiog atsitinka tokie dalykai, kad net jei vaikas pats pasiima mėginį, jį turi stebėti visuomenės sveikatos specialistas. Įvesti duomenis į e.sveikatos sistemą, kas yra būtina, gali tik asmens sveikatos priežiūros specialistas. Aišku, kad niekur nėra tiek tokių darbuotojų“, – pirmadienį spaudos konferencijoje kalbėjo R. Šimašius.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip sako Vilniaus miesto meras, svarstoma, ar nebūtų galima mokiniams kontaktiniu būdu leisti mokytis lauke, atviroje erdvėje. Vilnius esą turi daug tam tinkamų vietų, besimokydami vaikai kartu galėtų pažinti miestą.

„Vis dėlto gegužės mėnuo statistiškai yra pats saulėčiausas mėnuo Lietuvoje, tai tikrai galima planuoti bent jau po savaitę panašiai kas antrą savaitę mokiniai galėtų grįžti mokytis, bet ne į mokyklos patalpas, kas negalima, o lauke. Juo labiau, kad Vilniuje turime daug pasiūlymų, kaip galima lauke pažinti miestą ir kartu mokytis dalykų, kokie jie bebūtų – ar matematika, ar lietuvių kalba, ar istorija, ar bet kas kitas. Tai sudėtinga tema“, – sako R. Šimašius.

Šiuo metu į mokyklas yra grįžusi didžioji dalis šalies pradinukų, nuo gegužės 3-iosios grįš abiturientai. Lietuvoje lapkričio 7-ąją paskelbus antrąjį karantiną, dauguma moksleivių buvo perėję į nuotolinį ar mišrų mokymąsi. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų