Šimašius apie Covid-19: turime ruoštis ir blogajam scenarijui

Vilniaus miesto savivaldybė ketvirtadienį pradėjo tikrinti miesto medikus ir su viruso rizika susiduriantį ligoninės personalą dėl koronaviruso. Per ketvirtadienį ketinama atlikti porą šimtų tyrimų, teigė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius. Be to, pasak mero, savivaldybė perka plaučių ventiliavimo įrangą ir ruošia naujas lovas ligoninėse, jei ligos protrūkis būtų didesnis, nei planuota.

„Jeigu iki šiol tik Santarų infekcinė ligoninė savo medikus galėjo testuoti, visos kitos turėjo rimtą problemą, nes mes neturėjome resursų, nebuvo leidžiama, nebuvo kaip tą testavimą daryti. Apie porą šimtų medikų šiandien bus testuojami, rytoj eisim prie kitų ligoninių, jeigu bus tokios galimybės, bet tikiuosi, kad bus. 

Visas gydymo įstaigas be išimties ketiname pajungti į tyrimus, tiesiog dėliojame eiliškumą pagal tai, kur yra rizika didžiausia“, – žurnalistams ketvirtadienį kalbėjo R. Šimašius.

Jo teigimu, kol kas gydymo įstaigose užtenka apsaugos priemonių.

„Šiandien galiu pasidžiaugti, kad tas yra kuriam laikui išspręsta, bent jau esminiams, baziniams poreikiams. Esame užsipirkę bent jau Vilniuje iš savo pirkimų iki birželio 1 dienos apsaugos priemonių“, – teigė miesto meras.

Šiuo metu Vilniaus ligoninėse yra 84 plaučių ventiliatoriai, dar 32 savivaldybė nupirko ir laukia jų atvykstant, o dar 60 ventiliatorių planuojama pirkti.

„Pagal sėkmės scenarijų, jeigu pavyktų krizę suvaldyti, tų priemonių pakaktų. Bet mes turime ruoštis ne tik gerajam, bet ir blogajam scenarijui.

Taip pat ruošiame naujas lovas ligoninėse. Jeigu reikėtų lovų kritiniu atveju, improvizuotų ligoninių, tai ar „Siemens“ arenoje, ar „Litexpo“, ar kitur reikalui esant ir ten esame pasiruošę. Iki tol yra visas algoritmas sudėliotas, kur būtų gydomi Covid-19 ligoniai. Dabar, kaip žinia, Santarų klinikose, jeigu ten užsipildytų, būtų keliami į Lazdynus, Antakalnio filialą, kai kurias rajonines ligonines“, – kalbėjo R. Šimašius.

REKLAMA

Daugiau nei 150 segančių medikų

Vilniaus miesto savivaldybė nuo ketvirtadienio pradeda tirti visus medikus ir su viruso rizika susiduriantį ligoninės personalą dėl koronaviruso. Tokį sprendimą savivaldybė priėmė, bandydama užkirsti kelią viruso plitimą gydymo įstaigose bei tikėdamasi, kad testavimas padės laiku apsaugoti medicinos įstaigų personalą ir pacientus.

Ketvirtadienį pradedami testuoti trijų Vilniuje veikiančių ligoninių darbuotojai – M. Marcinkevičiaus, Šv. Roko ir Vilkpėdės ligoninės. Pasak savivaldybės, šios slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugas teikiančios įstaigos pirmos testuojamos todėl, kad jose, jei atsirastų virusas, pasekmės būtų pačios skaudžiausios – jose gydomi daugiausia vyresnio amžiaus pacientai. 

Sostinės medikai bus tikrinami mobiliuosiuose Vilniuje veikiančiuose punktuose, jie bus registruojami ir patikrinimui nukreipiami per karštąją koronaviruso liniją 1808.

Savivaldybės duomenimis, šiuose punktuose šiuo metu mėginiai imami kas penkias minutes, per parą galima surinkti 450 mėginių, tačiau punktų užimtumas paskutinėmis dienomis buvo minimalus – vos viena iš devynių pamainų buvo apkrautos. Paleidus medikų registraciją, užsipildė dar keturios pamainos.

Koronavirusu Lietuvoje serga apie pusantro šimto medikų, daugiau nei 1,2 tūkst. – izoliacijoje.


Rašyti komentarą...
M
Morta
2020-04-09 16:04:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šimašiau, ir visi kiti valdžiažmogiai, žinojote, kad ateina korono virusas, reikėjo iš anksto pasiruošti ir paruošti gydytojus darbui. O ne tada ruoštis, kai pusę žmonių mirė sistemingai, kur jūs tada buvote???
Atsakyti
0

J
Jis jau
2020-04-10 13:18:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Užmiršo ką lojo prieš tai
Atsakyti
0

Šuo
2020-04-10 13:20:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jis jau užmiršo, ką lojo prieš tai.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų