Šildymo sezonas baigiasi: didieji miestai jau skelbia, kada gali būti išjungtas šildymas

Didieji miestai jau planuoja užbaigti šildymo sezoną. Jau šiandien Klaipėda ketina nutraukti šildymą mieste, išskyrus ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Vilnius ir Kaunas svarsto nutraukti šildymą dar šią savaitę.

Apie šildymo sezono pabaigą atšilus orams pradėjo kalbėti didieji šalies miestai. Klaipėdoje ji planuojama gegužės 3 d., išskyrus ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Kaune ir Vilniuje planuojama nutraukti šildymą dar šią savaitę.

„Kol kas direktoriaus įsakymo dėl šildymo sezono pabaigos nėra, bet numatyta pirmadienį priimti tolimesnius sprendimus“, – apie šildymo sezono pabaigą Kauno mieste tv3.lt komentuoja R. Endrikis.

Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas sako, kad reikia išlaukti gerų orų.

„Jau kurį laiką stebime orų padėtį lauke ir tą pabaigą vis planuojame, bet dėl mažos lauko temperatūros ją galima tiesiog nukelti, nes paprastai rekomenduojama šildymo sezoną baigti, kai tris paras eilės vidutinė temperatūra aukštesnė negu 10 laipsnių.

Kol kas mes tokių parametrų nesam pasiekę, ir dėl to bendrai šildymo sezonas Vilniaus mieste nėra nutrauktas. Tai kai tik tą temperatūrą pasieksime, iškart bus paskelbta apie nutraukimą. Žiūrint į prognozes, matau, kad tai galėtų būti net po savaitgalio“, – teigia V. Benkunskas.

Lietuvos šildymo tiekėjų asociacijos duomenimis, lyginant su daugiametėmis lauko oro sąlygomis per šį šildymo sezoną apytiksliai buvo suvartota apie 8 procentus mažiau energijos toms pačioms patalpoms šildyti.


Rašyti komentarą...
V
Vilnietė
2021-05-03 11:41:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lauike sninga
Atsakyti
-1

A
A.
2021-05-03 13:07:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Atjungus šildymą kai lauke naktį minusine temperatūra, sildysimes kas kaip išmanome, elektriniais prietaisais, dujinė iš plytelėmis,guminemis šildyklemis,įkaitontomis plytomis, kai šalta ir dar eina šaltis pro daugiabučio sienų plyšius, aš miegu su pūkine striukė, padeda. In
Atsakyti
-1

Na
2021-05-03 11:52:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na, reikia Lietuvoj įvesti bendrą tvarką dėl šildymo atjungimo tarkim - vid 3parų tempetratūra 15 laipsnių.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų