• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Siekiant partnerystės įteisinimo, Laisvės partijos vadovė, ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė viliasi trūkstamų balsų rasti valdančiojoje koalicijoje.

Siekiant partnerystės įteisinimo, Laisvės partijos vadovė, ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė viliasi trūkstamų balsų rasti valdančiojoje koalicijoje.

REKLAMA

„Aš vis dar matau rezervų pačioje valdančiojoje koalicijoje, jos viduje, kad dalis abejojančių Seimo narių galėtų balsuoti už“, – LRT radijui pirmadienį sakė ministrė.

„Kai pasižiūri, į konkrečias pavardes, kurios susilaikė, kyla klausimas, ar tikrai mobilizacija koalicijoje buvo maksimali“, – teigė A. Armonaitė.

Anot jos, šiuo metu partnerystę remia 64 parlamentarai, 59 pasisako prieš, dar 18 politikų nėra apsisprendę.

Parlamentas gegužę po svarstymo kelių balsų persvara yra pritaręs Civilinės sąjungos įstatymo projektui, kuriuo būtų įteisinta tos pačios lyties asmenų partnerystė. Už projektą balsavo 60 Seimo narių, prieš buvo 52 ir susilaikė trys parlamentarai.

REKLAMA
REKLAMA

Dar liko paskutinis balsavimas dėl įstatymo priėmimo.

Už partnerystės įteisinimą tuomet vienbalsiai buvo valdančioji Laisvės frakcija, Liberalų sąjūdžio atstovai, išskyrus du „prieš“ balsavusius šios frakcijos narius, taip pat didžioji dalis valdančiųjų konservatorių, didesnė dalis opozicinių socialdemokratų.

REKLAMA

Lietuvoje partnerystė šiuo metu nėra įteisinta nei vyro ir moters, nei vienos lyties poroms. Ankstesni bandymai tą padaryti parlamente buvo nesėkmingi.

Civilinės sąjungos įstatymo projektas numato, kad ją sudarę partneriai kurtų bendrą dalinę nuosavybę, tačiau turėtų galimybę atskiru susitarimu nustatyti ir kitokį turto teisinį režimą, paveldėtų pagal įstatymą ir nemokėtų paveldėjimo mokesčių, turėtų galimybę veikti vienas kito vardu ir interesais, atstovautų vienas kitam sveikatos priežiūros srityje, galėtų gauti su sveikata susijusią informaciją.

Tiek Armonaitė, tiek Sėjonienė prasitaria, kad jos manosi turinčios teisę edukuoti rinkėjus. Kad jos žino, kaip geriau, ir net jei tai prieštarauja daugumos norui, verta priversti daugumą jų sugalvotoje "laimėje". O gal nustokite šuleriaut? Gal prisiminkite priesaiką ir nebandykite apgaule primesti žmonėms savo "kalvės Ignotės teisybę"? Gal būkite demokratiškos, pripažinkite, kad tautai (taip pat ir didelei daliai homoseksualistų) nereikia tokios pažangos per prievartą? Ar puikybė ir įtikėtas savo išskirtinumas jums aptemdė sveiką protą?
Laisvę varžo tradicijos,įstatymai,moralės normos.Tai jau galim nuspėti,kad bus naikinamos tradicijos,moralės normos ir keičiami įstatymai.Tai kelias į chaosą,betvarkę,suirutę,kuri galiausiai neišvengiamai baigsis diktatūra...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų