Šiauliuose sulaikytas daugiau nei 768 tūkst. eurų neteisėtai išsigryninęs prekeivis

Šiauliuose buvo sulaikytas per dvejus metus daugiau nei 768 tūkst. eurų neteisėtai išsigryninęs kompiuterių technikos prekeivis, trečiadienį pranešė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT). 

Pasak FNTT, sulaikytam šiauliečiui yra pareikšti įtarimai dėl neteisėto disponavimo elektronine mokėjimo priemone bei neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimo. 

Tyrimo metu pareigūnai iš viso atliko aštuonias kratas trijose apskrityse, vyro namuose rasta ir paimta beveik 40 tūkst. eurų grynaisiais pinigais, devynios mokėjimo kortelės, iš kurių trys – kitų asmenų vardais. Dar beveik 160 tūkst. eurų buvo rasta kitose su tyrimu susijusiose vietose. Taip pat rasta daug įvairių kompiuterių dalių.

Manoma, kad jis, siekdamas išvengti mokesčių ir naudodamasis kitam asmeniui išduota Lenkijos banko „Millenium“ kortele, per dvejus metus neteisėtai išsigrynino daugiau nei 768 tūkst. eurų. 

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, 2018-2020 metais vyras daugiau kaip 1,2 tūkst. kartų išsigrynino pinigus, gautus pardavus kompiuterinę techniką užsienyje gyvenantiems asmenimis, daugiausiai, iš Kinijos ir Rusijos. 

Taip pat sulaikytasis yra įtariamas 2017-2019 metais ne mažiau kaip 195 kartus neteisėtai prisijungęs prie kito Lietuvos piliečio banko sąskaitų.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Šiaulių apygardos prokuratūra.

Griežčiausia numatoma bausmė už netikros elektroninės mokėjimo priemonės gaminimą, tikros elektroninės mokėjimo priemonės klastojimą ar neteisėtą disponavimą elektronine mokėjimo priemone arba jos duomenimis – laisvės atėmimas iki šešerių metų. Už neteisėtą elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimą taip pat baudžiama laisvės atėmimu iki šešerių metų.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2020-06-10 10:04:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sekite JAV pavyzdziu.
Kaip galima arestuoti toki zmogu. Policija ant keliu.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų