REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Teisme išnagrinėta baudžiamoji byla dėl žiauraus elgesio su gyvūnu. Teisiamųjų suole atsidūrė Vilniaus rajono gyventojas.

Teisme išnagrinėta baudžiamoji byla dėl žiauraus elgesio su gyvūnu. Teisiamųjų suole atsidūrė Vilniaus rajono gyventojas.

REKLAMA

Bylos duomenimis, Gintaras L., 2022 m. balandžio 8 d. apie 18.30 val., tyčia tyrimo metu nenustatytu daiktu, panašiu į strypą, ne mažiau kaip vieną kartą smogė papuolusiai į už sklypo tvoros pastatytus spąstus juodos spalvos katei į galvos sritį.

Gyvūnas nuo ūmaus trauminio šoko dėl mechaninio galvos sužalojimo nugaišo. Tokiu būdu Gintaras L. žiauriai elgėsi su gyvūnu, dėl ko šis žuvo.

Kaltu prisipažino tik teisme

Kaltinamasis ikiteisminio tyrimo metu dėl nusikalstamos veikos, kuria yra įtariamas, neprisipažino. Tačiau patį smurtą nufilmavo apie įvykį pranešusi kaimynė.

Tačiau vyras pabrėžė, kad jo kaimynė esą yra suklastojusi ne vieną bylą tam, kad iš kaimynų turėtų materialinės naudos.

REKLAMA
REKLAMA

Kitam kaimynui – ji buvo iškėlusi civilinę bylą, tik ieškodama sau naudos. Jo žiniomis, ji ir iš jo taip pat nori materialinės naudos per teisinę sistemą.

REKLAMA

Tai įrodo jos pareiškimas policijai dėl šio įvykio. Nurodytu įtarime laiku ji ieškojo savo dingusio „veislinio“ katino, buvo susijaudinusi ir ieškojo kaltų asmenų dėl jos katino dingimo.

Tačiau, pažymėtina, kad įtarime minimas, žuvęs katinas, yra ne jos katinas. Šie faktai įrodo, kad iškelta byla yra dėl laukinio katino.

Nors ikiteisminio tyrimo metu vyras išsisukinėjo, tačiau teisme pakeitė savo poziciją. Kaltinamasis paaiškino, kad kita jo kaimynė paprašė ateiti ir apžiūrėti tvorą, kuri dėl stipraus vėjo buvo apgadinta.

REKLAMA
REKLAMA

Atėjus pas ją į teritoriją, pamatė po tvora į spąstus papuolusį katiną. Bijojo ištraukti katiną ir  jam sudavė kelis kartus su strypu per galvą.

Teisme vyras teigė, kad jam skauda širdį dėl to, ką padarė. Kaltinime išvardinti sužalojimai galėjo atsirasti nuo jo smūgių.

Tada kaimynė paprašė, kad jis išmestų katiną iš jos teritorijos, tą jis ir padarė. Katinas buvo negyvas, kai jį išmetė. Vyras teigė, kad netinkamas elgesys su gyvūnais jam nebūdingas, nes jis nuo mažens su gyvuliukais kartu gyvena.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nufilmavo smurtinį elgesį

Itin svarbia liudininke tapo įvykį mačiusi moteris. Ji pasakojo, kad kaltinamasis ir jo kaimynas žiauriai elgiasi su gyvūnais, stato šalia savo namų tvoros spąstus ir kilpas katinams.

2022 m. balandžio 8 d. ji nufilmavo savo kaimynų veiksmus, matosi, kad  juodos spalvos katinas yra užstrigęs spąstuose namo teritorijoje, o kaimynas (kaltinamasis – aut. past.) rankose laiko metalinę armatūrą ir su ja trenkia katinui per galvą.

REKLAMA

Taip pat vaizdo įraše matosi, kaip kaltinamasis katiną išmeta už namo teritorijos, už tvoros. Moteris iškart paskambino į policiją.

Po skambučio į policiją kartu su vienu kaimynu nuėjo pažiūrėti ar katinas dar gyvas, bet rado jau nugaišusį.

Teismo bausmė

Bylą išnagrinėjęs teismas nusprendė Gintarą L. pripažinti kaltu padarius nusikaltimą. Jam iš pradžių paskirta 3 tūkst. eurų bauda.

Tačiau dėl visiško kaltės pripažinimo, bauda sumažinta trečdaliu – iki 2 tūkst. eurų. Ją kaltinamasis turės sumokėti per 2 mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos.

Nuteistasis įspėtas, kad nustatytu laiku nesumokėjus baudos, ši bus išieškoma priverstinai.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui, paduodant skundą per Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų