Šią vasarą lietuviai savo poilsiui yra pasiruošę paaukoti beveik visus pinigus

Europoje uždirbame kone mažiausiai, o per atostogas išleidžiame daugiausiai. Štai toks paradoksas apie lietuvius paaiškėjo po tarptautinės apklausos. Pasirodo, šią vasarą tautiečiai savo poilsiui yra pasiruošę paaukoti beveik visus savo pinigus. Kelionių organizatoriai trina rankomis, o ekonomistai įžvelgia liūdnesnes tendencijas.

Vos atšilus orams daugelis yra ištarę ar bent iš draugų ar kolegų išgirdę frazes, „dabar tikrai paišlaidausiu“ ar „visus metus taupiau – tad per atostogas kaip reikiant pasišvaistysiu.“ Ir šie pasisakymai ne iš piršto laužti. Saulėtąjį sezoną ir atostogas tautiečiai vertina labai rimtai. Kone rimčiausiai Europos Sąjungoje, mat apklausos rodo, jog Lietuvos gyventojai vasaros išlaidoms skiria daugiau nei 70 procentų savo mėnesio pajamų.

Labiau išlaidauja tik estai ir bulgarai. Liūto dalis uždarbio tenka pirkiniams, vaikų vasaros stovykloms, taip pat ir poilsinėms ar pažintinėms kelionėms. Tiek gimtinėje, tiek svetur. Dažnas tautietis tikina, kad lengvas vasariškas pamišimas užpuola dėl ilgos, niūros lietuviškos žiemos ir alinančio darbo.

(50 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Poilsiautojai Palangos paplūdimyje

Atostogas lietuviai planuoja kruopščiau nei prieš dešimtmetį, mat didėja pasirinkimas. Jei anksčiau kelionės į Turkiją, Egiptą ar Graikiją buvo vadinamos prestižinėmis, tai dabar, nors ir išliko populiarios, jas išstumia Tailandas, Žaliojo Kyšulio salos ir net Maldyvai. Turizmo specialistai tikina, kad tautiečiai sparnus vis aukščiau kelia ne tik dėl prieinamų kainų, bet ir noro išsiskirti.

Poilsiu Balio saloje Indonezijoje kaimyno jau nenustebinsi, tad reikia vykti į dar egzotiškesnius kraštus. Nesibodima dėl dviejų savaičių atostogų pakloti ir 3-4 tūkstančius eurų ir net daugiau. Na, o vidutiniškai vienam žmogui išvykos atsieina apie 500-600 eurų.

Ekonomistai tikina, jog prieš pat atostogas lietuviai bankų neapgula, mat imti paskolų kelionėms nėra linkę. Anot Nerijaus Mačiulio, išvykoms dažniausiai yra taupoma iš anksto, o paradoksą, jog tautiečiai išleidžia didesnę dalį pajamų nei kitų valstybių gyventojai, paaiškina tiesiog mažesnės algos, taigi ir būtinybė labiau investuoti į savo poilsį.

Mažiausiai vasaros atostogoms mėnesio pajamų išleidžia Jungtinės Karalystės ir Suomijos gyventojai. Tik kiek daugiau nei trečdalį. Tai yra dvigubai mažiau nei lietuviai.

Plačiau apie tai TV3 reportaže


Rašyti komentarą...
O
O
2017-06-19 18:34:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
suvalkijos bobos irgi?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų