Seimo nariai nacionalinio transliuotojo eteryje norėtų matyti apylygiai paskirstytą laiką politikams, taip pat trokšta gerų žinių, sovietinių animacinių filmukų ir mažos kuriamų laidų sąmatos.

Tokius pageidavimus seimūnai išsakė trečiadienį vykusiame bendrame Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) tarybos bei Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto posėdyje.

Išklausę LRT generalinio direktoriaus Kęstučio Petrauskio pristatymą, parlamentarai LRT tarybai pažėrė kritikos esą ši beveik nekontroliuoja, kas vyksta nacionalinio transliuoto eteryje, bei pažymėjo, kad Seime kyla įtampa dėl to, kad esą vieni politikai televizijos ekranuose šmėžuoja nuolat, o kiti yra tarsi nematomi.

"Seimas nemato, kad taryba kontroliuoja, ir visi labai jaudinasi, nervinasi ir tada prasideda ažiotažas pačiam Seime. (...) Tam tikra prieštara jaučiama, kad jūs nieko nedarot, ten reikia viską tvarkyti - Seime vyrauja toks negatyvus požiūris. Dėl to, jeigu bent kiek įmanoma išlaikyti tą politinių laidų, informacijos objektyvumą, kad ir tokį, ir tokį susodinti, kad visiems suteikti, priimti tam tikras žaidimo taisykles. Jūs truputėlį išlaikydami mūsų prašymą, suteikdami mums tą žodį daugiau ar mažiau, jūs laimėtumėt ramesnį gyvenimą", - posėdyje "taikos sąlygas" dėstė darbietė Audronė Pitrėnienė.

REKLAMA

Pasak jos, dėl parlamente esą nusistovėjusios neigiamos nuostatos apie nacionalinį transliuotoją ir jį kontroliuojančią Tarybą neaišku, kaip seimūnai balsuos dėl praėjusių metų LRT veiklos ataskaitos patvirtinimo.

Konservatorius Julius Dautartas piktinosi, jog LRT administracija nuolat skundžiasi dėl lėšų trūkumo, tačiau esą jis nuolat pastebi, kad laidos filmuojamos užsienyje - pasak jo, tokios išvykos didina laidų sąmatą, o naudos duoda ne visuomet. Konservatoriaus teigimu, net pačių seimūnų išvykos yra labiau ribojamos ir kontroliuojamos.

"Seimo nariai pradeda abejoti pačios laidos sąmata. Žiūrint bet kokią laidą, daugybė reportažų yra iš užsienio. "Labas rytas arba laba diena, mes randamės dabar Amsterdamo centre, pakalbėkim apie plaukiančius laivus". Aš pagalvoju apie sąmatas: jeigu Seimo narys išvažiuoja į užsienį, tris keturis kartus į kokią nors tolimą šalį, tai jau ten visa žiniasklaida, visi rėkia, žiūrėkit, Tailande buvo. O dabar visas pirmas kanalas virsta kelionių klubu", - pasiūlymą apriboti išvykas dėstė J.Dautartas.

ŠMKK pirmininkas Virginijus Domarkas siūlė Tarybai griežčiau vertinti nacionalinio transliuotojo turinio kokybę ir nebijoti radikalesnių sprendimų bei iš tinklelio iškart šalinti nacionalinio transliuotojo misijos ir vizijos neatitinkančias laidas, tokias kaip "Reikia pakalbėti" arba "Labas vakaras".

"Taryba nesugeba radikaliai išspręsti klausimo, aš siūlyčiau radikaliau pažiūrėti į tas laidas, kurios neatitinka misijos ir nupjauti", - sakė parlamentaras.

LRT taryba jau yra išsakiusi neigiamą požiūrį į laidą "Reikia pakalbėti", tačiau esą jos "nuimti" nesiryžta dėl "kietos" generalinio direktoriaus pozicijos, gero laidos žiūrimumo (reitingas siekia 5 proc.) bei nuostolių pirma laiko nutraukus sutartį su kūrėjais.

Vienas LRT tarybos narių Gediminas Ilgūnas seimūnams guodėsi, jog LRT direktorius K.Petrauskis gali daryti ką tik nori, jeigu turi bent 5 tarybos narių palaikymą. Esą čia yra įstatymo netobulumas, todėl taryba nelabai ką galinti.

REKLAMA

Tarybos pirmininkas Romas Pakalnis sakė, jog ir pati Taryba pastebi blogą nacionalinio transliuotojo darbą, bet esą nėra kas daryti. "Žinių tarnyba dirba prastai, žinias pradeda nuo blogų naujienų", - apgailestavo jis.

LRT tarybos pirmininkui antrino ir Seimo narys Antanas Baranauskas, kurį "iki sielos gelmių" sujaudino per vieną Rusijos kanalų matytas reportažas apie gydytojų darytą operaciją mergaitei, o esą nacionalinio transliuotojo eteryje to neišvysi.

"Ar mes neturim tokių gydytojų, tokių mokytojų? Norisi man kažko gero, kaip tie multifilmai, kurie ėjo tarybiniais laikais, kurie ugdė kilniaširdiškumą. Nesinori matyt tuos pačius politikų veidus, blogio...", - svarstė A.Baranauskas.

Tačiau ŠMKK pirmininkas pabrėžė, kad tiek Taryba, tiek Seimo komitetas ir visas Seimas turėtų daugiau bendradarbiauti, nes nesant bendravimo, dalijimosi informacija ir nuomonėmis, parlamente atsiranda kontroversiškai vertinamų LRT tarybos įstatymo pataisų, kuriomis norima sustiprinti Seimo vaidmenį kontroliuojant ir Tarybą, o per ją ir nacionalinį transliuotoją.

Pavyzdžiui, pasak jo, liberaldemokratas Rimantas Smetona yra užregistravęs pataisas, kuriomis siūloma, jog Tarybos narį paskyrusi institucija galėtų bet kada atšaukti savo deleguotą narį, jeigu jo darbas šios institucijos netenkina. Be kita ko, seimūnas norėtų, jog galutinę LRT tarybos narių sudėtį tvirtintų parlamentas.

Pagal įstatymą, LRT taryba atstovaujan visuomenės interesams. Ji sudaroma iš 12 asmenų - visuomenės, mokslo ir kultūros veikėjų: 4 jos narius skiria prezidentas, tiek pat skiria Seimas (du nariai turi būti skiriami opozicinių frakcijų siūlymu) bei po vieną narį deleguoja Lietuvos mokslo taryba, Lietuvos švietimo taryba, Lietuvos meno kūrėjų asociacija, Lietuvos vyskupų konferencija.


Rašyti komentarą...
G
GEDIMINAS DĖL LRLS
2008-01-16 20:01:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Noriu pareikšti savo nuomonę,dėl mane pasiekusios informacijos iš Vytauto Grubliausko dėl mano galimo pašalinimo iš partijos.Manęs niekas oficialiai raštiškai neinformavo apie šį sprendimą,o tą informaciją sužinojau iš elektroninio laiško ir iš grubliauskas.lt komentaro ,turiu priminti visuomenei ,kad partijai vadovauja Seimo narys P.Auštrevičius ,o partijos vadovybėje yra irgi seimo nariai G.Steponavičius ,E.Masiulis,kurie įtariu ir ''pasistengė'' ,kad mane pašalintų iš partijos ,yra ir daugiau Seimo narių (D.Teišerskytė ,A.Kašėta ir t.t.) ir Vilniaus Vicemeras A.Štaras .Tai ar taip teisiškai tvarkomi reikalai ,kai žmogus net neinformuojamas dėl pašalinimo iš partijos ir dar jie drįsta mokyti Jus ,visuomenę apie ''teisinę valstybę'' ,moko laikytis įstatymų ?
Net jeigu esu pašalintas ,tai esu įsitikinęs ,kad tai yra persekiojimas už mano kritiką dėl neteisių vadovybės sprendimų ir žalingos politikos ir dėl asmeninio priešiškumo man .
Dievas jiems Teisėjas ir esu įsitikinęs ,kad jei nepasikeis vadovybė tai politinė partija ''Lietuvos Respublikos Liberalų Sąjūdis'' arba išsiskirstys arba bus tiktai uodega Lietuvos politikoje ,silpna nieko nelemianti partija.
Visiems geranoriškiems ir garbingiems partiečiams palinkėsiu Išminties ir Tiesos ir nepasiduokite kvailinimui ,kai esate išnaudojami ir dirbate nemokamai,agituojate ,kuriate renginius tik dėl partijos vadovybės narių ,jų savireklamai ir negaunate nieko už tai ,vieną kitą alaus bokalą nemokamai ir padėkos raštus ,juk jus išnaudoja ir apgaudinėja ,kai jums sako apie demokratinę partiją ir demokratinius sprendimus ,o kai daromi sprendimai jūsų nuomone reiškia ''0'',argi ne taip buvo po rinkimų ,netikėkite tuo melu apie LRLS ''Teisingą politiką'',nes to akivaizdžiai nėra ,o partijos vadovybė pašalindama mane parodė ,kad vykdo abonentinius metodus ir gali būti visa tą jų propoganda ,kad atskilo dėl korumpuoto A.Zuoko ir korumpuotos LiCS vadovybės tėra melas arba viešųjų ryšių akcija žmonėms apgaudinėti.
Esu įsitikinęs ir ne trupučio neabejoju,kad tokius šlykščius ir veidmainius ir melagius politikus kaip P.Auštrevičus ,E.Masiulis ,G.Steponavičius ,A.Štaras .V.Martikonis ,Lazdynų skyriaus pirmininkas Egidijus Gudanavičius ir kitus it tokias partijas privalu viešinti visuomenei ,tam kad visuomenė niekada jiems neatiduotų Valdžios .
Abraomas Linkolnas,JAV Prezidentas yra pasakęs :
''Tylėjimas ,kai privalu prabilti ,padaro žmones bailiais '' ir aš su juo absoliučiai sutinku.
Aš netylėjau ir raginu jus partiečiai netylėti.
Ar jūs norite būti tokioje korumpuotoje partijoje ?

Pagarbiai Gediminas Gemskis
Atsakyti
0

G
GEDIMINAS DĖL LRLS
2008-01-16 20:57:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
LRLS partija mane šalina jau taip šališkai,kad kiekvienam akivaizdu,čia pridedu mano laišką Lazdynų skyriui .Teisinė kalba-''Remdamasi Įstatų 13 straipsniu ir LRLS Lazdynų skyriaus Tarybos teiktu
siūlymu, buvo priimtas sprendimas pašalinti Gediminą Gemskį iš partijos
narių.'' prašau patikslinti teisinį pagrindą ,kuo esu kaltinamas ,kokių straipsnių pažeidimų,nors aš žinau jų nepažeidžiau ir tai yra asmeninis susidorojimas dėl asmeninės neapykantos man dėl mano komentarų,nes partijos įstatuose ,kurie nurodyti liberalusajudis.lt su klaidomis ''suvažiavime 2007 m. birželio 25 d.'',o suvažiavimas kaip žinome buvo birželio 9d. ir kopijuoju iš ten nurodyta straipsnį:
''13. Asmuo, norintis tapti Partijos nariu, Partijos skyriui (toliau – skyrius) arba Partijos valdybai (toliau – valdyba) pateikia valdybos nustatytos formos raštišką prašymą, kuriame įsipareigoja laikytis Partijos programos ir šių įstatų. Priėmus teigiamą sprendimą, skyrius per tris darbo dienas privalo informuoti Valdybą. Skyriaus sprendimas priimti asmenį į Partiją įsigalioja ne anksč14. iau kaip per tris savaites nuo valdybos informavimo apie gautą prašymą dienos, jei per šį terminą nėra gauta neigiama valdybos išvada. Valdybai patenkinus prašymą, asmuo tampa Partijos nariu nuo sprendimo priėmimo dienos.'' Ar čia yra motyvuotas valdybos sprendimas ? Čia yra absurdas.

Dėl Jūratės Usevičiūtės ,kuri čia taip džiaugiasi ,tai noriu informuoti,kad ji aš galvoju nutekino informaciją ,kai

kreipiausi į etikos komisiją kai į ją kreipiausi,kaip į etikos komisijos sekretorę dėl V.Jurgučio veiksmų ,nes kai gavo mano laišką ,jis (Vincas Jurgutis) ''mistiškai'' mane buvo atblokavęs,kiekvienas mąstantis žmogus supranta ,kad atsitikinumų nebūna.Be to etikos komisijos posėdis ''sugebėjo'' būti kavinėje ir etikos komisija gėrė vyną ,ką darė ir etikos komisijos sekretorė Steponavičiaus paramos fondo direktorė Jūratė Usevičiūtė .Ar čia ne viršabsurdas?

Atsakyti
0

G
GEDIMINAS
2008-01-17 00:26:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS

ADMINISTRACIJOS DIREKTORIUS

ĮSAKYMAS

DĖL AIKŠTELĖS SUTVARKYMO2007 m. gruodžio 20 d. Nr. 30-2504

Vilnius

Atsižvelgdamas į akcinės bendrovės „Krašto projektai“ 2007 m. gruodžio 17 d. raštą Nr. 52,

į p a r e i g o j u:

1. Uždarąją akcinę bendrovę „Vilniaus kapitalinė statyba“:

1.1. atlikti aikštelės prie administracinio pastato Konstitucijos pr. 23 sutvarkymo darbus pagal defektinį aktą ir jo pagrindu sudarytą sąmatą;

1.2. atsiskaityti su statybos rangovu pagal faktiškai atliktus darbų kiekius.

2. Finansų departamentą numatyti Vilniaus miesto savivaldybės 2008 metų investicijų programoje lėšas už aikštelės prie Konstitucijos pr. 23 sutvarkymą ir apmokėti už atliktus darbus pagal UAB „Vilniaus kapitalinė statyba“ pateiktas paraiškas.Administracijos direktorius
Gintautas Paluckas

Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų