• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo Užsienio reikalų komitetas (URK) nepritarė pabėgėlių iš Maltos priėmimui. Komiteto nuomone, sunki Lietuvos valstybės biudžeto situacija, socialinė įtampa valstybėje, aukštas nedarbo lygis neleidžia dalyvauti bandomajame pabėgėlių iš Maltos perkėlimo projekte. Sprendimas priimti prieglobsčio prašytojus iš Maltos būtų nesuprantamas ir sunkiai paaiškinamas Lietuvos visuomenei.

REKLAMA
REKLAMA

Be to, penktadienį posėdžiavęs URK nutarė rekomenduoti Vyriausybei remti šių metų birželio 18-19 d. Europos Vadovų Tarybos išvadose išdėstytą poziciją, kad Europos Sąjunga turi kovoti ne su nelegalios imigracijos pasekmėmis, o imtis veiksmingų prevencinių priemonių prie Europos Sąjungos pietinių jūros sienų ir tose valstybėse, iš kurių Europos Sąjungą pasiekia didžiausi nelegalios imigracijos srautai.

REKLAMA

Komitetas taip pat rekomendavo Vyriausybei solidarumą su Malta parodyti toliau aktyviai Lietuvai dalyvaujant Europos operatyvaus bendradarbiavimo prie Europos Sąjungos valstybių narių išorės sienų valdymo agentūros FRONTEX koordinuojamose operacijose Viduržemio jūroje, siunčiant ekspertus ar tam tikrą techniką.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos dalyvavimą Europos Komisijos projekte, skirtame pasidalinti Maltai tenkančią pabėgėlių naštą, Seimo URK svarstė dalyvaujant vidaus reikalų ministrui Raimundui Palaičiui, Socialinės apsaugos ir darbo bei Užsienio reikalų ministerijų atstovams. Komitetas taip pat aptarė Maltos Ministro Pirmininko laišką Lietuvos Ministrui Pirmininkui, kuriame prašoma dalyvauti šiame projekte.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Posėdžio metu buvo nuspręsta atkreipti Vyriausybės dėmesį, kad visų ES valstybių narių dalyvavimas šiame projekte yra savanoriškas. Buvo priminta, kad Lietuva, siekdama stiprinti ES valstybių narių solidarumą ir atsižvelgdama į Maltos oficialų prašymą, 2006 m. jau priėmė 6 prieglobsčio prašytojus iš Maltos. Tada prieglobsčio prašytojų iš Maltos priėmimas Lietuvoje buvo įvardijamas kaip vienkartinis veiksmas.

Šiais metais bandomajame pabėgėlių iš Maltos perkėlimo į kitas ES valstybes nares projekte apsisprendė dalyvauti 5 ES valstybės narės: Prancūzija, Slovėnija, Slovakija, Liuksemburgas ir Portugalija. Pabrėžtina, kad 4 Viduržemio jūros valstybės - Graikija, Ispanija, Kipras ir Italija, kurios, atrodytų, turėtų solidarizuotis su Malta, bandomajame projekte dalyvauti net neketina.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų