Seime surengta konferencija skirta Aukščiausiosios Tarybos–Atkuriamojo Seimo uždavinių įgyvendinimo 20-mečiui ir pirmojo atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovo Vytauto Landsbergio 80-mečiui paminėti.

Gausiai į Seimą susirinkę svečiai pirmiausia išgirdo kardinolo Audrio Juozo Bačkio sveikinimą: „Kviečiu kiekvieną brolį ir seserį padėkoti viešpačiui už tai, ką Jis yra padaręs Lietuvos tautai. Nepriklausomybės atgavimą galima aiškinti racionaliai. Reikia kalbėti apie ekonominius veiksnius, vyravusią socialinę įtampą. Žmonės įveikė blokados nepriteklius ir jie privalo tuo didžiuotis. Nors iki šiol pasigirsta įvairių kalbų ir nuomonių, bet reikia nepamiršti, jog svarbiausia – nepriklausomybė.“

Po kardinolo A. J. Bačkio žodžių susirinkę svečiai sukalbėjo maldą. Vėliau buvo sugiedotas Lietuvos Respublikos himnas. Po to, žodis buvo suteiktas Seimo pirmininkei Irenai Degutienei, kuri nepraleido progos visiems primintiapie šiuo metu vykstančias rinkimų batalijas.

I. Degutienė pastebėjo, kad Lietuva šiuo metu gyvena emocingame rinkimų laikotarpyje: „Todėl kartais atrodo, kad viskas sukasi tik apie vieną. Bet rinkimai prasideda ir baigiasi, o tautos ir šalies istorija turi tęstis. Kartais pamirštame paklausti, kokia reikšmė tenka veiksmams ir žodžiams. Juk net 23 metus esame laisvi. Todėl jau šiandien aišku, kad Lietuva išnaudojo pačią didžiausią galimybę – išsiveržti iš sovietinės priespaudos.“

Anot jos, šiais laikais yra kovojama ne ginklu, o energetiniais koziriais. „Todėl turime didžiuotis Lietuvos nepriklausomybe. Politikoje būna situacijų, kai reikia eiti į kompromisą. Bet būna situacijų, kai privaloma pasakyti, kad balta yra balta, o juoda yra juoda. Nepriklausomybė yra pati svarbiausia Atkuriamojo Seimo pamoka, kuris parodė, kaip tai svarbu. Dabarties Lietuva turi už ką padėkoti deputatams. Viskas, ką šiandien turime ypatingo, ateina iš tų dienų politikų, kurie padėjo nepriklausomybės pamatus. Todėl atsiprašau už tuos, kuriems laisvė nėra vertybė. Ir į kompromisą gali leistis dėl bet ko“, - apibendrino I. Degutienė.


Rašyti komentarą...
v
vladas
2012-10-19 12:10:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
kokia cia laisve ? dirbi kaip vergas kad mokescius susimoketi ?! cia reikia suprasti cia galioja tik politikams ir kitiems prie valdzios, Laisve yra gerai bet ne tokia kaina !
Atsakyti
0

1
123456
2012-10-19 12:21:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Didžiausia vertybė yra laisvė nuo durnos valdžios
Atsakyti
-1

n
nelabs
2012-10-19 12:05:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Laisvė yra vertybė, kai jos neverčia per prievartą pirkti už nežmonišką kainą. Kas tie laisvės skelbėjai, pirma reikia pasidomėti, ir kaip jie tą sąvoką supranta, ir iš kur tas supratimas atsiradęs.
Žiūrėk dar vakar žmogelis, žiūrėjęs į rinkėją katino akimis "duok palakti", išrinktas jau triūbija iš tribūnų tokiomis aukštomis frazėmis, kad net dyvas ima, iš kur jame tiek žodžių ?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (21)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų