Seimo pirmininkas V. Uspaskichą siūlo oro uoste pasitikti su gėlėmis Prezidentės pozicija – tik jos nuomonė, o V. Gapšys dirba gerai (atnaujinta 09.11)

„Manau, kad per stipriai pasakyta, nes Vytautas Gapšys dar nėra laikomas teistu arba nuteistu. Dar yra Apeliacinis teismas, jis dar gali apskųsti (sprendimą – balsas.lt) per dvidešimt dienų. Mes pernelyg užbėgame įvykiams už akių“, – trečiadienio rytą Žinių radijo laidoje „Pozicija“ sakė Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas.

Pasak parlamento vadovo, reikia paisyti Konstitucijos ir nekaltumo prezumpcijos bei susikoncentruoti į svarbius darbus. „Mes negalime nei daryti įtaką teismams, nei įrodinėti visuomenei, kad žmogus yra kaltas, be teismo sprendimo. <...> Pirmininkaujame Europos Sąjungos Tarybai. Turime daug svarbių renginių, jiems reikia ruoštis. Švaistome jėgas ne tiems dalykams“, – sakė V. Gedvilas.

Jis teigė nematąs moralinių dilemų dėl to, kad teisiamas ir pirmoje instancijoje nuteistas V. Gapšys užima parlamento vicepirmininko postą, juolab kad labai gerai eina savo pareigas.

Pasak V. Gedvilo, paskubėta buvo ir buvusios ūkio ministrės socialdemokratės Birutės Vėsaitės, pasitraukusios iš pareigų dėl abejotinais būdais apmokėtos kelionės į užsienį, atveju, nes  kalbėta iš moralinių pozicijų, bet vėliau Vyriausioji tarnybinės etikos komisija pripažino, kad ji buvo teisi.

REKLAMA

„O kur čia moralė, kol nežinome, ar žmogus nuteistas? Kai bus teismo sprendimas – tada ir kalbėsime apie moralę“, – nukirto V. Gedvilas.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės pareiškimą, kad Seimo vadovybė, toleruodama V. Gapšį dabartiniame poste, daro gėdą Lietuvai, jis vadino viena iš daugelio nuomonių normaliame politiniame procese. „Turi galimybę pasakyti prezidentė savo nuomonę, turi teisę ir Lietuvos socialdemokratų partija pasakyti savo nuomonę. Lygiai tokią pat nuomonę turi ir Darbo partija“, – ramiai aiškino Seimo pirmininkas.

Parlamento vadovas sakė tikįs, kad V. Uspaskichas iš Rusijos, kur išvyko jau po apkaltinamojo teismo sprendimo, į Lietuvą grįš 2013 metų liepos 30 dieną, ir siūlė norintiems pasitikti jį su gėlėmis.  

Politologai: nieko netikėto nevyksta

Politikos analizės ir tyrimų centro vadovas Marius Ulozas nemano, kad V. Gapšio ir Darbo partijos-leiboristų pozicija yra vien užsispyrimas. Ši diskusija, anot jo, vyksta aštrėjant politinei įtampai šalies viduje. Pagrindiniai augančios konfrontacijos židiniai – tarp Prezidentės ir valdančiosios koalicijos, bei socialdemokratų ir „darbiečių“. Į V.Gapšio įgaliojimų klausimą, politologo nuomone, reikėtų žiūrėti platesniame kontekste. M. Ulozo nuomone, jeigu „darbiečių“ lyderis susistabdytų įgaliojimus, parodytų politinį silpnumą ir leistųsi įstumiamas į kampą, o puolimas prieš partiją ir asmenį nesiliautų.

„Vėliau būtų sunkiau susigrąžinti užleistas pozicijas. Šioje situacijoje daug priklausys nuo socialdemokratų pozicijos – ar jie veiks vienu frontu, siekdami susilpninti tiesioginius politinius konkurentus „darbiečius", ar stiprins priešstatą prezidentei. Artėjantys Prezidento rinkimai kurstys aistras ir iš partijų galima laukti ir ne visada prognozuojamų sprendimų“, – portalui balsas.lt sakė M. Ulozas.

Darbo partija-leiboristai ir pats V. Gapšys, politologo nuomone, nieko iš jo įgaliojimų sustabdymo nelaimėtų.  

Kauno Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, istorikas ir politologas Antanas Kulakauskas sako, kad tokią V. Gapšio ir jo bendražygių laikyseną lemia šalies politinė kultūra. „Brandesnėje demokratijoje susistabdyti įgaliojimus nebūtų problemų, o čia tai laikoma silpnumu, tarsi kaltės pripažinimu. Todėl ir kalbama apie pirmą instanciją, būsimą skundimą, siekiant pratęsti situaciją, kokia buvo iki pirmosios instancijos verdikto“, – sakė jis portalui balsas.lt.

REKLAMA

Prisiminęs, kad 2004 metais socialdemokratas, dabartinis sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis laisva valia atsisakė Seimo nario mandato, kai Seimas nesutiko panaikinti Seimo nario imuniteto dėl nepagrįstų įtarimų korupcija, įrodė, kad kaltinimai nepagrįsti ir grįžo į politiką, A. Kulakausas sakė:

„Tokių andriukaičių Lietuvos politikoje gal kokie penki ir susirinktų. Tai skirtingos mokyklos. Viena, kai tave laikysenos moko pokariniai disidentai, kas kita, kai komjaunuoliai daro verslą. V. Gapšys elgiasi kaip tipiškas posovietinės Lietuvos politikas, jo atvejis nėra kuo nors labai išskirtinis ar netikėtas. O dėl gėlių V. Uspaskichui – irgi nieko naujo. Juk vieną kartą bendražygiai jį taip ir sutiko.“


Rašyti komentarą...
j
jklmn
2013-07-17 09:48:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai jeigu gerai suprantu, tai šitas beraštis nori pasakyti, kad teismo sprendimas yra niekinis, ir kad teismas visai be reikalo tiek laiko darbą dirbo? Ir kas tokius lopus seiman renka? Kol nėra kito teismo sprendimo, tai suvirintojas ir jo subinlaižiai yra nusikaltėliai.
Atsakyti
-1

P
Ponas
2013-07-17 10:01:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
nominalus Seimo pirmininkas i viska ziuri pastates nuo koju ant galvos.Dabar yra aiski kaltumo prezumpcija. O nekaltumas atsiras,kai apeliacinis teismas panaikins kaltuma.Yra teismo nuosprendis,neabejotinai per svelnus ir niekas negarantuoja,kad apeliacinis kazka naikins.Pagal visa logika,jis gali tik prideti.
Atsakyti
-1

r
r
2013-07-17 10:21:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šiais laikais, pasirodo, valdžioje esantys veikėjai gali didžiuotis tuo, kad jų partija vogė ir buvo sučiupta. Valio tegyvuoja vagys ir už juos balsuojantys apvogtieji!!!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų