Seimo nariai demonstruoja savo tatuiruotes: „Ar užrašas ant kūno ištrina kompetenciją? Baikit, nemanau“

Siūlymas Seimo narę Eveliną Dobrovolską skirti teisingumo ministre viešojoje erdvėje įžiebė netylančias kalbas apie jos kompetenciją, jauną amžių ir tatuiruotes. Dėl pastarosios priežasties – to, kaip moteris nusprendė puošti savo kūną – politikę suskubo užstoti kiti Seimo nariai. Jie ėmėsi viešai demonstruoti savo tatuiruotes.

4

Šią savaitę kandidatė į premjerus Ingrida Šimonytė paskelbė sąrašą asmenų, kuriuos ketina teikti į ministrus. Teisingumo ministrės postas siūlomas Laisvės partijos narei, parlamentarei E. Dobrovolskai. 

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Seimo nariai demonstruoja savo tatuiruotes

Tatuiruotės rodo pomėgius, o ne kompetenciją

Vos tik nuskambėjus šios politikės pavardei, internete ir žiniasklaidoje ėmė reikštis kritikai, pažymintys, kad 32-ejų E. Dobrovolska esą per jauna eiti ministrės pareigas ir jos turimo išsilavinimo – teisės bakalauro – neužtenka. Bene keisčiausias priekaištas skmabėjo dėl atvirų Seimo narės tatuiruočių. Šios matomos virš jos krūtinės ir ant kairės rankos.

E. Dobrovolska pripažįsta nesanti konvencionali politikė, tačiau nelaikanti to savo trūkumu. Tačiau ji stebisi, kodėl jos sprendimas piešiniais puošti savo kūną sulaukė tiek aplinkinių dėmesio ir kritikos.

„Esu tikra, kad šių dienų kontekste, kai kalbame apie pagarbą žmogui ir jo kūnui bei teisę pačiam dėl jo spręsti, šios diskusijos nėra tinkamos. Mano Bukowskio, šachmatų figūros ir Metalikos tatuiruotės charakterizuoja mano pomėgius, o ne mano kompetenciją. 

Tikiu, kad mano nepriklausymas jokiai bendruomenei, neturėjimas institucinės atminties ir nuoširdus tikėjimas teisės viršenybės principu bei žmogaus teisėmis kaip vertybe, yra esminiai mano privalumai“, – savo „Facebook“ paskyroje rašė E. Dobrovolska.

Kolegos išreiškė palaikymą

Išreikšdami solidarumą E. Dobrovolskai, ir kiti Seimo nariai nusprendė viešai pademonstruoti savo kūno piešinius. Štai Laisvės partijos narys Tomas Vytautas Raskevičius šalia savo tatuiruotės nuotraukos rašė: „Teisingumo ministrė su tatuiruotėmis? PAGALIAU!“

„Šiandien Evelina Dobrovolska apie save išgirdo būtų ir nebūtų dalykų – per mažai diplomų, per daug tatuiruočių, o Charlesas Bukowski patapo Liucijumi Želigovskiu.

REKLAMA

O viskas yra kur kas paprasčiau – Evelina yra jauna, moteris ir dar (o ne!) lenkė. Sistema nenori įsileisti tos, kuri iki sistemos slenksčio atėjo su šūkiu: „Teisė žmogui, o ne žmogus teisei!“ – savo „Facebook“ paskyroje svarstė T. V. Raskevičius.

Jis džiaugiasi, kad E. Dobrovolska, dirbdama teisininke, padėjo transeksualiems asmenims pakeisti savo asmens tapatybės dokumentus.

„Mums į pagalbą neatėjo nė vienas teisininkas su magistro diplomu. Mums į pagalbą atėjo Evelina. O jei Jums nepatinka idėja apie teisingumo ministrę su tatuiruotėmis, turiu gerų žinių – Žmogaus teisių komiteto pirmininkas irgi „pažymėtas“. Maniškė – tai Džokjakartos principų, kaip tarptautiniai žmogaus teisių standartai galioja LGBT asmenims, simbolis“, – rašė T. V. Raskevičius.

Taip pat savo tatuiruote viešai pasidalino ir Seimo narys, konservatorius Justas Džiugelis, pridurdamas: „Ar užrašas ant kūno ištrina kompetenciją? Baikit, nemanau“.

Palaikymą E. Dobrovolskai, demonstruodama savo tatuiruotes viešai išreiškė ir kita Laisvės partijos narė, parlamentarė Morgana Danielė.

Portalas tv3.lt jau rašė, kas E. Dobrovolską pastūmėjo į politiką, kokius svarbiausius darbus ji mato per artimiausius ketverius metus ir kaip jai sekėsi žaisti šachmatais su Viktorija Čmilyte-Nielsen.


Rašyti komentarą...
r
rolka
2020-11-20 10:37:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
baisu ir ka komentuoti... tiesiog baisu... kam suteikiame musu gyvenimus valdyti...
Atsakyti
-11

x
xxL
2020-11-20 10:45:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
naciai konclagerio kaliniams per prievartą tatuiravo kodus, o dabar ir nacių nereikia, reikia tik galvoje turėti nepilnavertiškumo traumą :))
Atsakyti
-10

x
xxL
2020-11-20 10:36:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tatuiruotė yra prostitutės arba nusikaltėlio privalomas atributas. Tatuiruotė parodo kad žmogus turi didelių psichologinių problemų nes būdamas nepilnaverčiu mano kad tatuiruote save pagražins ar padrąsins. Dažniausiai tatuiruotes matau ant itin nepatrauklių merginų ir moteriškių. Juokingiausia tatuiruotė ant rankos "tikėk ir eik lauk" :))))))))
Atsakyti
-18

SKAITYTI KOMENTARUS (53)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų