Seimo Etikos ir procedūrų komisija jau turi dalį vadovybės - antradienį susirinkę etikos sargai išsirinko komisijos pirmininko pavaduotoją, kuriuo tapo socialdemokratas Jonas Juozapaitis.

Naująsias jo pareigas jau patvirtino ir Seimas.

"Mes šiandien susirinkome ir išrinkome pirmininko pavaduotoją, kad komisija nebūtų neveiksni, nes jau yra darbai, reikia pradėti veiklą. O pirmininko dar neturime, nes pirmininko postas priklauso opozicijai, bet opozicija vis dar nesusitaria, kas turėtų vadovauti", - BNS sakė valstietis liaudininkas Skirmantas Pabedinskas, antradienį kaip amžiumi vyriausias narys vadovavęs naujos sudėties komisijos posėdžiui.

Jo teigimu, yra keturi galimi kandidatai vadovauti etikos sargams: tai konservatorius Kęstutis Čilinskas, darbietis Manfredas Žymantas, liberalė Dalia Teišerskytė bei liberaldemokratas Remigijus Ačas.

Kai kurie Seimo nariai siūlė atidėti vicepirmininko skyrimo procedūrą kol bus aiški ir komisijos pirmininko kandidatūra.

Konservatorius Saulius Pečeliūnas apkaltino Seimo nutarimo projekto rengėją socialdemokratą Česlovą Juršėną "gudravimu" siekiant nepelnytos įtakos komisijoje.

"Jeigu šitaip atsitiktų ir mes patvirtintume komisijos pavaduotoją, tai tuomet jūsų frakcija įgautų, nors ir laikinai, nepelnytas teises, nes nesant pirmininko pavaduotojas vadovautų taip kaip jam atrodo geriau, su kuo aš visiškai nesutikčiau. Todėl aš siūlyčiau šitaip negudrauti (...) ir, kol nebus pateiktas pirmininkas, su tuo pabaigti", - savo požiūrį posėdyje dėstė konservatorius.

REKLAMA

Tuo tarpu Č. Juršėnas S. Pečeliūną pavadino "piktu" ir "įtariu" - esą pirmininkas ar pirmininko pavaduotojas neturi jokių ypatingų galių, todėl neverta įžvelgti "pavojų".

Naujos sudėties Etikos komisiją seimūnai patvirtino lapkričio 8-ąją.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų