Seime – reikšmingas prezidentės siūlymas

Seimui antradienį teikiamas prezidentės Dalios Grybauskaitės siūlymas, kad valstybės ir savivaldybės įmonių vadovai būtų skiriami konkurso būdu penkerių metų kadencijai, o vienas žmogus įmonei vadovauti galėtų ne daugiau kaip dvi kadencijas iš eilės.

Praėjusį penktadienį eilinę pavasario sesiją pradedančiam Seimui prezidentė linkėjo „drąsos išsivalant nuo nomenklatūrinio valdymo likučių“.Anot šalies vadovės, kadencijų ribojimas yra „sprendimai, atversiantys naują valstybės valdymo etapą“.

Seimui bus teikiamos prezidentės parengtos Valstybės ir savivaldybės įmonių įstatymo pataisos. Pagal jas, jei įmonės vadovas būtų paskirtas įmonės valdybos nariu, šių pareigų jis netektų, atšaukus jį iš vadovo pareigų.

Šiuo metu beveik pusei valstybės įmonių (34 iš 79) vadovauja žmonės, dirbantys postuose daugiau nei 10 metų, o ilgiausiai - daugiau nei 20 metų, vadovauja 12 miškų urėdijų ir kelių priežiūros įmonių vadovai. Tiek pat metų dirba ir dviejų valstybės valdomų akcinių bendrovių vadovai.

Šiuo metu valstybė valdo 79 valstybės įmones ir 49 akcines bendroves.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2017-03-14 08:06:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Geras Prezidentės pasiūlymas kovoj su korumpuotais valdininkais,suaugusiais su vietiniais sukčiais. Seimo veiklos ir darbo įstatus turi kurti prezidentūra ,o prezidentūrai -Seimas .Dabar kiekvienas sau kuria įstatymus,naudingus tik jam, ar savivaldybės valstybėlės valstybėje?
Atsakyti
0

g
gintas
2017-03-14 10:07:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
dar seima isvalyt o tuokie sysaivesaites kubiliai ir tt
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų