Seimas žada branginti cigaretes

Seimas spręs, ar kitąmet toliau didinti tabako akcizus. Finansų ministro Viliaus Šapokos teigimu, dėl to cigarečių pakelio vidutinė kaina padidėtų apie 10 centų.

Parlamentarai ketvirtadienį po pateikimo priėmė svarstyti Akcizų įstatymo pataisą. Akcizą tabakui siūloma padidinti nuo kitų metų kovo.

Anksčiau V. Šapoka yra pareiškęs, kad tabako akcizai didinima siekiant gerinti visuomenės sveikatą, o ne gauti daugiau pajamų į biudžetą.

Seimo Sveikatos reikalų komiteto narys konservatorius Antanas Matulas abejojo, ar padidinus akcizus, pavyks sėkmingai kovoti su cigarečių kontrabanda.

„Lygiagrečiai turi būti siūlomos kažkokios papildomos priemonės cigarečių kontrabandai riboti, nes tas pabrangimas nesumažins rūkančiųjų kontrabandines cigaretes. Matosi kaimuose, kad yra tų cigarečių“, - teigė A. Matulas.

Jei Seimas pritars, cigarečių minimalus akcizas didėtų 5,4 proc. iki 59 eurų, o kombinuotas akcizas - iki 96 eurų už 1 tūkst. cigarečių (šiuo metu jis yra 90 eurų). Akcizas už cigarus ir cigariles didėtų nuo 33 iki 37 eurų už kilogramą, arba 12,1 procento.

Paskutinį kartą tabako akcizai didėjo šių metų kovą: minimalus – apie 6 proc., cigarams ir cigarilėms - apie 10,5 procento.


Rašyti komentarą...
d
dalida
2017-10-19 15:42:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
ne branginti ci cigaretes
garetes o mazinti kainas suliginti surusiskom nebutu kontrobandos surinktu daugiau pinigu i biudzeta kas ruke tas ir rukis kontrobandines
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų