Seimo pirmininko pavaduotojas liberalcentristas Raimondas Šukys penktadienį Seimo valdybai pateikė analizę, kaip Seimas įgyvendina Konstitucinio teismo (KT) nutarimus.

R.Šukiui atlikus tyrimą paaiškėjo, kad iki šiol Seimas neįvykdė per 20 Konstitucinio Teismo nutarimų, kuriais buvo pripažinta, jog Seimo priimti įstatymai ar jų dalys prieštaravo pagrindiniam šalies įstatymui.

Taisytinų teisė aktų sąraše yra Seimo statutas, Medžioklės įstatymas, Civilinis kodeksas, Piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatymas, Atominės elektrinės įstatymas ir kiti teisės aktai, praneša Liberalų ir centro sąjungos frakcija.

"Neįgyvendintų KT nutarimų analizė parodė, kad nebepakanka tik apgailestauti dėl lėto įstatymų taisymo proceso. Seimas darbais turi įrodyti, jog iš tiesų gerbia Konstitucinį Teismą ir Konstituciją, nes prieštaraujančių ir nepataisytų įstatymų yra užsilikę net nuo 2001-ųjų", - pranešime cituojamas Seimo vicepirmininkas teisininkas R.Šukys.

Seimo valdyba nurodė Seimo komitetams nedelsiant parengti ir pateikti reikalingas įstatymų pataisas, o apie atliktą darbą valdybą informuoti per mėnesį.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų