REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas 20-ųjų Sausio 13-osios metinių proga įsteigė Laisvės premiją, kuri bus teikiama asmenims ir organizacijoms už indėlį ginant žmogaus teises, plėtojant demokratiją, skatinant tarpvalstybinį bendradarbiavimą kovojant už Rytų ir Vidurio Europos tautų laisvą apsisprendimą ir suverenitetą.

REKLAMA
REKLAMA

Laisvės premijos įstatymo priėmimą parėmė 60 Seimo narių, prieš balsavo 17, susilaikė 21 parlamentaras. Premija – 5000 eurų – bus mokama iš Seimo kanceliarijai skirtų valstybės biudžeto asignavimų. Premija bus įteikiama kasmet Sausio 13-ąją.

REKLAMA

Pretendentais premijai gauti galės būti Lietuvos ir užsienio valstybių fiziniai, viešieji ir privatūs juridiniai asmenys, nusipelnę laisvei, demokratijai ir žmogaus teisėms. Juos kasmet atrinks Laisvės premijų komisija.

Laisvės premijų komisijoje dirbs po vieną atstovą iš Seimo frakcijų, po 2 narius į ją deleguos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija, Nepriklausomybės atkūrimo Akto signatarų klubas ir Lietuvos jaunimo organizacijų taryba. Komisijos sudėtį tvirtins Seimas Žmogaus teisių komiteto teikimu.

Premija Seimo nutarimu bus paskiriama iki gruodžio 23 d.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų