• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas po pateikimo pritarė Civilinės saugos stiprinimo ir plėtros programai iki 2030 metų.

Seimas po pateikimo pritarė Civilinės saugos stiprinimo ir plėtros programai iki 2030 metų.

REKLAMA

Joje numatyta naujų priedangų, perspėjimo sistemų įrengimas, mobiliosios programėlės sukūrimas.

Įgyvendinti visas programoje numatytas priemones preliminariai reikės 285 mln. eurų, iš kurių apie 103 mln. eurų sudarys Europos Sąjungos lėšos.

„Deja, bet beveik visą laiką nuo nepriklausomybės atgavimo civilinė sauga buvo paraštėse, (...) bet geopolitinė situacija ir pakitęs grėsmių lygis tikrai skatina mus keisti tą požiūrį ir dėl to mes ėmėmės aktyvių priemonių ir veiksmų“, – anksčiau birželį iš Seimo tribūnos pristatydama programą sakė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Civilinės saugos ir stiprinimo programa ketinama įgyvendinti septynis prioritetus: priedangų infrastruktūros plėtrą, perspėjimo sistemos tobulinimą ir gyventojų informavimo stiprinimą, krizių valdymo ir civilinės saugos sistemos subjektų parengties ir atsparumo didinimą.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat – sveikatos sistemos atsparumo didinimą, civilinės saugos pagalbos komandų formavimą, pasirengimo cheminėms, biologinėms, radiologinėms ir branduolinėms grėsmėms stiprinimą, civilinės saugos mokymų pajėgumų stiprinimą.

REKLAMA

Programoje numatyta iki 2030 metų įrengti ne mažiau kaip 1,9 tūkst. priedangų.

VRM duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra 4,2 tūkst. priedangų, kuriose apsaugą galėtų gauti apie 1 mln. – maždaug 38 proc. – gyventojų.

Ministerija yra iškėlusi tikslą, kad šalies rajonų savivaldybėse priedangose apsaugą pavojaus atveju gautų 40 proc. gyventojų, miestuose – 60 proc., o bendras šalies vidurkis siektų – 50 procentų.

Taip pat ketinama sukurti integruotą gyventojų perspėjimo sistemą, kuri sujungtų perspėjimo sirenas, trumpąsias žinutes gyventojams, perspėjimo pranešimus į mobiliuosius telefonus, pranešimus visuomeniniame transliuotojuje, kuriamą mobiliąją programėlę.

REKLAMA
REKLAMA

Pagal programą, iki 2025 metų ketinama sukurti LT72 mobiliąją programėlę, kurioje gyventojams bus teikiama informacija apie galimus pavojus ir grėsmes, kaip jiems pasirengti ir elgtis jų metu.

Programoje taip pat numatyta iki 2030 metų įrengti ne mažiau kaip 275 naujas perspėjimo sirenas.

Už programą po pateikimo balsavo 78 Seimo nariai, du parlamentarai susilaikė, balsavusių prieš nebuvo.

Bilotaitės sritis - ne civilinė, o kinologinė sauga. Ji atsakinga už režimo šunis, vykdančius susidorojimą su lietuviais patriotais. Geruoju jai nesibaigs.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų