Seimas nori apriboti KT teisę priimti sprendimus biudžeto klausimais

 Seimo Biudžeto ir finansų komitetas paprašė Vyriausybės parengti Konstitucinio teismo (KT) įstatymo pataisas, kurias priėmęs jis netektų teisės priimti sprendimus biudžeto ir finansų klausimais, rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.

Pasak Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko Petro Narkevičiaus, komitetą svarstyti šią problemą pastūmėjo KT sprendimas dėl savivaldai skiriamos gyventojų pajamų mokesčio (GPM) dalies ir kriterijų, kuriais remiantis skirstomi šie pinigai.

„Manau, dabar dėl GPM skirstymo kils visokiausių siūlymų banga ir nebūtų gerai, jei vėl tai imtų spręsti teismai. Dar didesnį atgarsį sukėlė KT sprendimas, jog reikia atkurti valstybės pareigūnams sumažintas algas, taip pat ir patiems teisėjams“, – sakė P.Narkevičius.

Jo teigimu, už kreipimąsi į Vyriausybę balsavo visi komiteto nariai, įskaitant ir atstovaujančius opozicijai.

„Lietuva dar neturi įstatymų praktikos, kaip būtų galima geriau apibrėžti KT kompetencijos ribas, todėl, manau, diskusijos šiuo klausimu bus naudingos valstybei“, – sakė Seimo narys.

Seimas sprendžia, kaip įvykdyti KT sprendimus ir išmokėti kompensacijas už per krizę sumažintas pensijas dirbusiems pensininkams, kompensuoti nurėžtas algas biudžetininkams. Parlamentarai ginčijasi, kaip rasti ir paskirstyti maždaug 262 mln. eurų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų