Seimas linkęs uždrausti rūkyti daugiabučių balkonuose, terasose ir pro daugiabučių langus

Seimas svarstys siūlymą jaunuoliams iki 18 metų uždrausti rūkyti ir kitaip vartoti bei turėti tabako gaminius. Parlamentarai ketvirtadienį po pateikimo pritarė Tabako kontrolės įstatymo pataisoms, kuriomis tikimasi sumažinti rūkančiųjų skaičių. Toliau pataisos bus svarstomos rudenį.

Be to, siūloma rūkalius išguiti iš daugiabučių namų balkonų, terasų, galerijų, neleisti rūkyti pro daugiabučių langus ir lauke arčiau nei 5 metrai nuo namų bei vaikų žaidimo aikštelių.

Atitinkamas įstatymo pataisas siūlo parlamentarai konservatoriai Antanas Matulas, Vida Marija Čigriejienė, Kazimieras Kuzminskas, bei socialdemokratė Alma Monkauskaitė.

Pakeitimų autoriai aiškina, kad tokias pataisas teikia sulaukę daug skundų, kad dėl neatsakingo kaimynų elgesio žmonės negali apsaugoti savęs ir vaikų nuo pasyvaus rūkymo keliamo pavojaus sveikatai - rūkalų dūmai patenka į kaimynų butus, negalima vėdinti kambarių, naudotis balkonais.

„Dėl to daug žmonių kenčia“, - sakė A.Matulas, pristatęs pataisas. Jis tvirtino, kad kavinėse uždraudus rūkyti, rūkančių vyrų skaičius sumažėjo 4 proc.: „Moterų nesumažėjo, nes jos kantresnės - eina į lauką ir rūko“. A.Matulas nemano, kad draudimas rūkyti balkonuose pažeis žmogaus teises: „Mes jau reguliuojame kvapus, nustatome, iki kada galima triukšmauti, taip ir čia“.

REKLAMA

Dabar rūkyti draudžiama tik bendrose gyvenamosiose, kitose bendro naudojimo patalpose. Seimas yra uždraudęs pirkti ar kitaip perduoti tabako gaminius asmenims iki 18 metų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.


Rašyti komentarą...
a
aha
2014-06-12 21:39:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
reguliatoriai-uždrausti- kas klausys
Atsakyti
0

@
@
2014-06-12 23:06:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesamone, vis tiek bus rukoma ir geriausiu atveju laabai pasyviai baudziama.
Atsakyti
0

u
uždraudėjas
2014-06-13 09:16:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Geriausia būtų iš viso viską uždrausti vienu kartu. Kam švaistyti gerbiamų seimo narių laiką terliojantis su kiekvienu draudimu atskirai. Užuot sėdėję posėdžiuose jie galėtų skirti laiką susitikimams su rinkėjais bei semtis kitų šalių patirtį komandiruotėse užsienyje.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų