REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas atmetė opozicinių „valstiečių“ siūlymą leisti rinkimų stebėtojams filmuoti asmenis ir neturint jų sutikimo.

Seimas atmetė opozicinių „valstiečių“ siūlymą leisti rinkimų stebėtojams filmuoti asmenis ir neturint jų sutikimo.

REKLAMA

Už tokią Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovų pateiktą Rinkimų kodekso pataisą šią savaitę balsavo 32 parlamentarai, o 34 buvo prieš ir 20 susilaikė. 

Projektą pristatęs „valstietis“ Gintautas Kindurys sakė, kad dėl dabartinės tvarkos, kai norint filmuoti rinkėjus reikia gauti jų sutikimą, stebėtojams yra sudėtinga užfiksuoti pažeidimus.

„Rinkimų stebėtojui nėra galimybės nufotografuoti ir nufilmuoti galimo rinkimų pažeidimo, nes prieš tai stebėtojas turi gauti to galimo pažeidėjo sutikimą. Akivaizdu, kad, paprašius norimo nufotografuoti ar nufilmuoti asmens sutikimo, jo nebus gauta. Taigi, taip yra užkertamas kelias užfiksuoti pažeidimą ir nėra galimybės įrodyti tą nusižengimą“, – pristatydamas projektą sakė G. Kindurys.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovė Rita Tamašunienė teigė, kad leidimas filmuoti be sutikimo sukels nepatogumų žmonėms, ypač balsuojantiems namuose.

REKLAMA
REKLAMA

„Ir taip žmonės, kurie balsuoja namuose, senyvo amžiaus, neįgalūs, visada skundžiasi, kad ateina būrys žmonių, du komisijos nariai ir būrys stebėtojų. Dažniausiai jie tarpusavyje konfliktuoja, aiškina komisijos nariams, kas ten turėtų įvykti, ir taip situacija ne visada būna rami ir gražiai praeina tas balsavimas namuose. Ir dabar jūs siūlote tuos žmones dar ir filmuoti“, – kalbėjo R. Tamašunienė.

REKLAMA

Rinkimų kodeksą rengusios grupės vadovas konservatorius Andrius Vyšniauskas teigė, kad pataisa siekiama gerų tikslų, tačiau pasekmės gali būti priešingos. 

„Vien jau kameros buvimas balsavimo vietoje irgi yra kaip tam tikra spaudimo priemonė balsuoti, nes stebėtojai visi dažniausiai būna iš kurios nors politinės jėgos. Man atrodo, gera intencija, bet mes galime padaryti ganėtinai daug negerų dalykų“, – kalbėjo A. Vyšniauskas.

Rinkimų kodeksas numato, kad rinkimų stebėtojai gali fotografuoti, daryti vaizdo ir garso įrašus, užtikrinant asmens duomenų apsaugą ir gavus asmenų sutikimą bei nepažeidžiant teisės į slaptą balsavimą.

„Valstiečių“ seniūnė Aušrinė Norkienė su kitais šios frakcijos nariais siūlė nustatyti, kad sutikimo filmuojant ir fotografuojant stebėtojams nereikėtų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų