Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimui siūloma svarstyti įstatymo pataisas, kurios savivaldybių tarybose įteisintų daugiau viešumo, skaidrumo ir politikų atsakomybės.

REKLAMA

Seimo narių Edvardo Žakario, Valerijaus Simuliko ir Edmundo Jonylos teikiamose Vietos savivaldos įstatymo pataisose siūloma, kad visi kiekvieno savivaldybės tarybos nario balsavimai būtų skelbiami savivaldybės interneto tinklapyje, kad savivaldybės tarybos komitetų posėdžių darbotvarkės būtų skelbiamos savivaldybės interneto tinklalapyje ne vėliau kaip prieš 2 darbo dienas iki komitetų posėdžio pradžios. Parlamentarai taip pat siūlo komitetų posėdžių metu daryti garso įrašus ir juos saugoti informacinėse laikmenose.

REKLAMA
REKLAMA

„Ir patys pastebėjome, ir iš gyventojų sulaukėme nusiskundimų, kad įstatymas negarantuoja viešos ir skaidrios savivaldybių tarybų, jų politikų veiklos. Priėmus įstatymo pataisas, gyventojai dar prieš savivaldybių komitetų posėdžius turės galimybę sužinoti svarstomus klausimus ir, teikdami pasiūlymus ir pastabas, galės daryti įtaką galutinių sprendimų priėmimui. Privalomas visų kiekvieno tarybos nario balsavimo rezultatų paskelbimas padidins tarybų narių asmeninę atsakomybę, skatins rinkėjus domėtis savo išrinktų politikų veikla, o garso įrašai, daromi komitetų posėdžiuose, leis patikrinti pateiktų raštu komiteto išvadų teisingumą, drausmins posėdžio dalyvius“, - teigia įstatymo pataisų autorius socialdemokratas E. Žakaris.

Šiuo metu Vietos savivaldos įstatymas numato, kad savivaldybių komitetų posėdžių darbotvarkės tvirtinamos komitetų posėdžiuose, o skelbiamos interneto tinklapyje artimiausią dieną po jų patvirtinimo. Tokiu būdu rinkėjai, anot E. Žakario, apie komitetų posėdžius sužino tik po to, kai jie būna įvykę, ir neturi galimybių teikti savo pasiūlymų ar pastabų.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu Vietos savivaldos įstatyme taip pat numatyta, kad tarybų narių balsavimo rezultatai yra saugomi informacinėse laikmenose ir skelbiami savivaldybių interneto tinklalapiuose.

„Peržiūrėjus savivaldybių interneto tinklapius matyti, kad dėl įstatymo nuostatų nekonkretumo dalis savivaldybių skelbia ne visus balsavimo rezultatus arba skelbia tik balsavimo rezultatų suvestines, nenurodant kiekvieno tarybos nario asmeninio balsavimo“, - sako E. Žakaris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų