Pavasario potvynis prasidėjo visai ne ten, kur jo buvo tikėtasi. Kauno rajono gyventojai buvo priversti palikti savo namus. Pirmadienį bei visą ateinančią parą, o jei prireiks ir ilgiau, čia budės operatyvinės stebėjimo grupės nariai.

Dėl ledų sangrūdos naktį iš sekmadienio į pirmadienį staiga pakilo vandens lygis Neryje ties Kaunu. Iš vakaro galimo potvynio požymių nebuvo matyti, todėl išsiliejęs upės vanduo gyventojus užklupo netikėtai.

Apie 3 valandą nakties vanduo staiga priartėjo prie sodybų, apsėmė namų pamatus, keletą mašinų, ledai išvertė medines tvoras. Iš apsemtų namų (vanduo pasiekė antrąjį aukštą) jau naktį Kauno apskrities priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba pradėjo evakuoti žmones.

Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Vyto Bansevičiaus įsakymu pirmadienį ryte paskelbta ekstremali situacija Radikių ir Salių kaimuose (Domeikavos seniūnija) bei Naujasodžio kaime (Karmėlavos seniūnija).

Kauno rajono savivaldybės specialistai perspėja, kad galimas potvynis ir prie Nemuno įsikūrusiose gyvenvietėse Kačerginės, Raudondvario, Kulautuvos, Batniavos ir Zapyškio seniūnijose. Prie kylančio vandens ruožų paskirti stebėtojai.

Atsižvelgdama į kritišką padėtį, krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė davė nurodymą Lietuvos kariuomenės vadui kuo skubiau išžvalgyti situaciją ir įsijungti į pagalbą Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos (PAGD).

Apie tai žiūrėkite LNK žinių videoreportaže


Rašyti komentarą...
l
lokal
2010-03-22 23:33:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kur? Lietuvoje, ir gal būti jog tai jau nebus retas dalykas. Kaip ir kitose šalyse.
Atsakyti
0

s
seiminija
2010-03-23 07:38:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai galejo protingi lietuviai dar arciau vandens pastatyt ir stebetis , kad ir Lietuvoj vanduo pakyla .LOL Kazkodel iki dabartiniu litovcu nieks ten nam nestate , bet va atsirado protingu ir pristate kotedziuku ant upes kranto .Va jums ir potvynio dar prasau !!!!!!
Atsakyti
0

R
Re-
2010-03-23 08:29:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visa,kas sukurta žmogaus rankomis,yra minčių pasekmė,Mintis yra energija.Mintis tampriai yra susijusi su stichijomis ir veikia jas Žmonijos kolektyvinė mintis galingai veikia į visos planetos gynenimo sąlygas,jas gerindama arba blogindama,priklausomai nuo minčių bendrų bruožų.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų