Šapoka atsikirto dėl skylės biudžete: norint staigiai ją lopyti, tektų mažinti mokytojų ir medikų algas

Finansų ministras Vilius Šapoka tvirtina, kad, jei Lietuva imtųsi staigiai mažinti 2021 m. valstybės biudžeto deficitą, dėl to nukentėtų daugelio darbuotojų atlyginimai. Taip pat, anot ministro, niekas nenori lopyti biudžeto skylės, mažinant pensijų indeksavimą ar vaiko pinigus. Todėl, kaip tvirtina V. Šapoka, deficitas bus mažinamas palaipsniui.

Seime finansų ministras V. Šapoka susilaukė parlamentarų kritikos dėl kitų metų valstybės biudžeto, kuriam projektuojamas 5 proc. deficitas. Vidutinis Europos Sąjungos valstybių biudžetų deficitas – 4,8 proc. 

Į tokią kritiką ministras atsikirto pabrėždamas, kad vidurkiai ne visuomet pademonstruoja tikrąją situaciją.

„Vidutiniai dydžiai ne visuomet atspindi tikrąją temperatūrą. Čia kaip vidutinė palatos temperatūra arba vidutinis Nemuno gylis, kuris – virš 30 cm, bet perbristi turbūt nedrįstume“, – Seime ketvirtadienį pastebėjo V. Šapoka. 

Ministras pabrėžė, kad 2021 m. valstybės biudžeto deficitas gali būti mažinamas tik laipsniškai, antraip nukentėtų dalies darbuotojų atlyginimai.

„Priešingu atveju, reikėtų nevykdyti prisiimtų įsipareigojimų. Tai įsipareigojimai, kylantis iš įstatymų, – pensijų indeksavimas, vaiko pinigai, kolektyvinės sutartys. Mažinimas deficito, žinoma, yra įmanomas. Nemanau, kad kas šiuo metu tokių dalykų imtųsi, nes tokiu atveju reikėtų mažinti atlyginimus tiek mokytojams, tiek dėstytojams, tiek sveikatos specialistams, gydytojams, mokslininkams, ir kitiems“, – tvirtino V. Šapoka.

Taip pat ministras pastebi, kad kitų metų biudžeto projekte valstybė nenumato prisiimti reikšmingų ilgalaikių įsipareigojimų, o vienkartines priemones didžiąja dalimi ketina finansuoti iš Europos Sąjungos lėšų.

„Dėl to aš manau, kad pasirinktas kelias yra tikrai optimalus. Yra labai aiškus planas, kaip stabilizuoti skolą, skolos augimą“, – sakė V. Šapoka.

Trečiadienį Vyriausybė patvirtino kitų metų biudžeto projektą, kuriame  numatomas 5 proc. biudžeto deficitas. Šiam projektui dar turės pritarti Seimas ir prezidentas.


Rašyti komentarą...
R
Ruta
2020-10-15 12:50:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
O savo algu ir visos sutves nereiketu susimazint siais skileto biudzeto laikais jus gi ne siaip sau visi dirbat o musu rinkti uz musu mokescius gyvenat tai mes pageidautume kad ir algas ,panasias gautumet kaip liaudis. Sako pasaulis keiciasi liks tik isrinktieji bus nauja tvarka ,bet kol ji bus dar kol kas gyvenam toje senoje .Tai pasistenkit kad ne tik jus gyventumet gerai bet ir zmones lietuvoj galetu gyvent.Susimazinkit algas nuo tukstantiniu iki 600 per menesi ir uzlopysit tas skyles,juo labiau kad tas skyles jus ir padaret
Atsakyti
-6

P
Pilietis
2020-10-15 12:42:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
mazinkit seimo nariu, ministru algas ir užteks tu pinigu
Atsakyti
-5

N
Nuomonė
2020-10-15 12:54:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kur šitas pilietis buvo , kai snoro banką apiplėšė. Kai kas apmoka savo rinkimų kampaniją iš snoro bankų sąskaitų iki dabar, dar ne viską išvogė. Ir kaip smagu bus matyti, kai ateis teismo diena šiems ponams, juk Antonovas su Baranausku nesnaudžia ir eis iki galo.
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (38)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų