Santaros klinikos pateikė naujausius duomenis: tarp sergančiųjų Covid-19 – ir 1-erių metų vaikas

Lapkričio 26 dienos ryto duomenimis, VUL Santaros klinikose gydomi 155 COVID-19 sergantys pacientai, iš jų 31 – Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje. Iš 155 COVID-19 sergančiųjų – 1 vaikas. Iš visų COVID-19 gydomiems pacientams skirtų stacionaro vietų Santaros klinikose užimta 93 proc., reanimacijos ir intensyviosios terapijos – 62 proc. 

Šiandien atraminėse ligoninėse gydoma 334 pacientai: Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje – 152 pacientai, iš jų 6 – Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje, Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje – 27 pacientai, iš jų 3 – Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje, Ukmergės ligoninėje – 61 pacientas, iš jų 3 – Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje, Alytaus S. Kudirkos ligoninėje – 64 pacientai, iš jų – 3 Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje, Druskininkų ligoninėje – 15 pacientų, Trakų ligoninėje taip pat 15 pacientų. 

Vilniaus regione COVID-19 ligoninių suaugusių aktyvaus gydymo vietų užimtumas siekia 81 proc., o reanimacijos ir intensyviosios terapijos – 65 proc. 

Vis garsiau pasaulyje imama kalbėti apie medikų, kasdien besikaunančių su Covid-19 pandemija, emocinę savijautą.

Įvairiausi jau atlikti tyrimai rodo, jog situacija nėra gera. Pandemija trunka jau beveik metus. Pradžioje buvo juntamas stiprus medikų užsidegimas, entuziazmas, noras gelbėti, asmeniškai prisidėti prie ekstremalios situacijos valdymo. Bet, anot Santaros klinikų medicinos psichologės Marijos Turlinskienės, bėgant laikui, atsiranda nuovargis. Tiek fizinis dėl didelio darbo krūvio, tiek emocinis. Nepalanki, grėsminga situacija tęsiasi, yra globali, ir niekas negali pasakyti, kada ji baigsis. Visas pasaulis, kad ir kiek toli būtų pažengęs mokslo, technologijų srityse, pasijuto trapus ir neapsaugotas viruso akivaizdoje. Visi susiduria su iššūkiu, kaip prisitaikyti naujoje realybėje.  Natūraliai medikams kyla klausimai: kiek dar galima? Kas iš to, kad tiek dirbu ir stengiuosi? Vardan ko aš aukojuosi?


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų