SAM: gydymo įstaigos galės naudoti šeštą „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcinos dozę

Europos vaistų agentūra (EVA) penktadienį pritarė siūlymui dėl šeštos „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcinos „Comirnaty“ dozės panaudojimo. Nuo šiol Lietuvos asmens sveikatos priežiūros įstaigos (ASPĮ), atsakingos už gyventojų skiepijimą nuo COVID-19 ligos, galės naudoti šeštąją vakcinos dozę.

EVA penktadienį rekomendavo Europos Komisijai papildyti Covid-19 vakcinos „Comirnaty“ charakteristikų santrauką, kad paruoštoje vakcinoje gali būti 6 dozės. Nurodoma papildoma sąlyga, kad būtų naudojami tam tikras specifikacijas atitinkantys švirkštai ir adatos, rašoma Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime spaudai. 

Sveikatos apsaugos ministerija informavo ASPĮ  apie galimą šeštosios dozės naudojimą. Pristatant antrąją vakcinos siuntą į sveikatos priežiūros įstaigas kartu buvo išsiųsti reikalavimus atitinkantys švirkštai, adatos ir kitos skiepijimui reikalingos priemonės. Todėl vakcinaciją šeštąja doze gydymo įstaigos gali pradėti nedelsiant.

Remiantis EVA rekomendacijomis, norint iš vieno flakono ištraukti šešias dozes, reikia naudoti mažo neveikos tūrio švirkštus ir (arba) adatas. Mažo neveikos tūrio švirkšto ir adatos derinio neveikos tūris turėtų būti ne didesnis kaip 35 mikrolitrai. Jei naudojami standartiniai švirkštai ir adatos, vakcinos gali nepakakti, kad iš flakono būtų ištraukta šeštoji dozė.

Jei vakcinos kiekis, likęs flakone po penktosios dozės ištraukimo, negali užtikrinti visos dozės (0,3 ml), sveikatos priežiūros specialistas turi išmesti flakoną ir jo turinį. Vakcinos negalima pritraukti iš kelių flakonų, kad būtų sudaryta visa dozė.


Rašyti komentarą...
A
2021-01-08 19:30:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Biotech nepraeis trečio etapo, nes antras nepatikimas, kaip sako patys gamintojai. O Pfizer milijardines baudas moka už suluošintus.
Atsakyti
-1

A
Aras
2021-01-08 21:50:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jūs mane niekada neįtikimsit.kad vakcinos likutis iš bonkutės.nuėjo į šiūkšlių kibirą.Tegu nelaiko asilais tAutos.Aišku pasiskiepino iš likučių savo šeimą ar draugus
Atsakyti
0

E
Erikas
2021-01-10 13:00:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Laba diena as turiu klausim o kada zmones paskepis sita vaktcina ir mane kada gausiu skepa nuo koronos
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų