Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Vienas mokinukas kartą paklausė mokytojos: Mokytoja, kodėl "namą", "mišką", "upę" atskiras daiktavardžio linksnis, o "naman", "miškan", "upėn" ne linksnis? -- Ne aš gi rašiau gramatiką! Atsakė mokytoja.

Taigi. Kodėl negalima rasti sveiko vidurio tarp daugiamandatės ir vienmandačių? Remiamasi Vokietijos ar JAV pavyzdžiu? Ir Vokietija ir JAV susideda iš dešimčių - šimtų tokio dydžio plotų kaip Lietuva. Pavyzdys mums visiškai netinkamas.

Arba kodėl negalima įstatymuose įteisinti pirminių rinkimų? Pagaliau pajudėtų ir partijų ir visuomenės apačios. Būtų išspręstas tas klausimas, kurį su tokia neviltimi vis aprašo mūsų spauda: "Žmonės nesidomi visuomenės reikalais!"

Bet tas nesprendžiama. Užtat didžiai auga sumanymai ir ketinimai.

Sako: Sukurkime pilietinę visuomenę! O kas žino, kaip tos pilietinės visuomenės kuriasi? Vieną žmogų ne taip lengva užauginti tikru piliečiu...

Arba: Padarykime naują Sąjūdį! Kalbama, o tie kurie kalba, ne vienas nesidomi, kaip iš tikrųjų Sąjūdis susikūrė. Kiek dar jų tiki, jog Sąjūdį sukūrė tie, kurie šiandien nė sąjūdžiuko nepajėgia sukurti.

Kitaip sakant, šiandien susiduriame su didele dviveidyste. Bet ji pasibaigtų beveik tą pačią dieną kai bent kiek rimtesnė jėga pareikalautų, jog valstybės valdžia tvarkytųsi pagal sveiku protu suvokiamus dėsnius. Jūs paminėjote tik vieną iš jų.











Tai kodėl nerinkti viso Seimo keliose regioninėse daugiamandatėse po 1 apskritį ar net po 2 apskritis apygardoje + Vilnius + Kaunas atskirai? Užsienyje panašiai ir daroma.
Kodėl peršamos vienmandatės? Ogi reikia kažką per rinkimus siūlyti. Neišeina gi tylėti nuėjus pas rinkėjus. Gaila tik, kad kai "socializmas" siūlo "kapitalizmą", o kai "kapitalizmas" atvirkščiai.

Iš tikrųjų vienmandatės kelia ne mažiau pavojų negu daugiamandatės. Vienmandatės mat yra pagrįstos ne tiek rinkimu, kiek statymu už tą, kuris gali laimėti. Norint geresnio, matyt reikia eiti vidurio keliu tarp daugelio vienmandačių ir vienos daugiamandatės.
didesnę problemą padaro tie, kurie bėgioja iš partijų į partijas, nes tada neturi reikšmės kaip jis pateko į seimą - vienmandatiniu ar daugiamandatiniu būdu
Paaiškinkit, kodėl taip įkyriai peršamos tos vienmandatės? Ar dar ilgai per kiekvienus rinkimus vis mažėjančiu aktyvumu bandysime tą kulkų laimę? Gal ten išrinkti nors kiek gudresni ir geresni? Gal jie staiga nebetampa savo partijų nariais, gal jais staiga ima pasitikėti už kitus kandidatus 1 ture balsavę rinkėjai ( o tokių paprastai dauguma )?
Beprasmiška yra bėgti paskui išvykusį traukinį/aktorius R.Adomaitis/-taikliau nepasakysi.Tą traukinį ir toliau vairuoja apsivogusi nomenklatūra.Tautinės jėgos apmulkintos ir suskaldytos-jos geba tik parodyti savo gilias žaizdas. Stambaus kapitalo remiami ,kaip grybai ,dygsta įvairūs visuomeniniau judėjimai,kurių tikslas-galutinai pribaigti tautines jėgas ,kurių totalinį naikinimą pradėjo Kominterno ordos.Jos neišnyko,o tik pakeitė tautų naikinimo taktiką,pavadinę ją pilietinės visuomenės kūrimu...
Sąjūdi, sugrįžk. Perestroika, sugrįžk. KPSS, sugrįžk. Rusų tankai, sugrįžkit. Geležine uždanga, sugrįžk. Aukso laikai, sugrįžkit. Mirtinai pasiilgom. Sugrįžkit visi.
Tai kad ir dabar 2 turų vienmandatėse - rinkėjams ta pati rusiška ruletė. Dar įdomiau - būna, kad užkulisinių susitarimų dėka galop laimi pirmame ture 2 vietą užėmęs kandidatas, su 15 proc. palaikymu. Aha, tai jau tik kas septinta kulka laiminga, o 6 iš 7 mirtinos. Taip dabar ir žaidžiame.
Autorius suklydo, sakydamas, kad Darbo partija kažką siūlo keisti daugiamandatėje apygardoje. Būtų gerai, jei kas nors pagaliau pasiūlytų ją bent susmulkinti į kokias 7-12 apygardų ( po 1o-20 mandatų ). Turėtume ir proporcingą atstovavimą, ir normalią konkurenciją tarp atskirų kandidatų. Deja, jie siūlo "tobulinti" vienmandates taip, kad pusėje apygardų galėtų dalyvauti TIK partiniai, o kitoje pusėje - IR partiniai. Negana to, pagal juos rinkimai bus vieno turo - laimės tiesiog daugiausia balsų gavęs. Žinome, kad 1 turo lyderis dažnai tesurenka 25 proc. balsų - dabar tiek užtektų mandatui. O rinkėjai galės žaisti rusišką ruletę - kas ketvirta kulka tuščia, bet 3 iš 4 mirtinos. Žiaurios taisyklės, atspindinčios "udaloj charakter Viktora"...
Ne, tai bus labai sunku - sovietiniai terbaklyniai taip lengvai valdzios neuzleis, o tauta dar vienam sajudziui nesubrendusi - nes maxima duoda skanios misraines, o per tv rodo graziu sokiu ir dainu.

Skaitomiausios naujienos




Į viršų