Klaipėdos miesto apylinkės teismas, nagrinėjantis trijų vaikų gyvybes nusinešusios avarijos Aleksandrijoje bylą, antradienį trims mėnesiams pratęsė kaltinamojo Sauliaus Pauliko suėmimo terminą.

Įtariamasis avarijos sukėlimu suimtas laikomas nuo pernai lapkričio 9 dienos.

Teismo posėdyje antradienį taip pat buvo apklausta 10 liudytojų, pranešė Lietuvos radijas.

Įtariamojo draugai posėdyje pasakojo, kad S.Paulikas po avarijos jiems sakė, jog kaimelio gatvėmis skriejo 130 kilometrų per valandą. Tačiau visi kaip vienas tikino, kad po vaikų nužudymo įtariamasis buvo blaivus.

Apklaustieji įtariamojo pažįstami teigė, kad iš įvykio vietos pabėgusį draugą slėpė, nes norėjo jį nuraminti. Vėliau paskambino broliui, kuris neva liepęs neišleisti S.Pauliko iš akių, o vėliau pats atvyko jo pasiimti.

Teismo posėdžio pabaigoje vieno iš žuvusiųjų ketvirtokų močiutė paprašė žodžio. Teismui moteris sakė, kad po vieno iš posėdžio prie jos priėjo S.Pauliko motina ir padėjusi jai ranką ant peties pasakė: "Mes dar susitiksim". Močiutė tai suprato kaip grasinimą.

Prokurorai sakė, kad tirs šį įvykį tik tuo atveju, jeigu močiutė parašys pareiškimą policijoje dėl grasinimo.

Skuodo rajono policijos komisariato viršininkas Algimatas Šideikis BNS sakė, kad policija iki antradienio vakaro negavo pareiškimo apie galimą grasinimą.

REKLAMA

Kitas posėdis S.Pauliko byloje numatytas vasario 25 dieną.

Teismui šioje byloje parodymus iš viso turėtų duoti apie 30 žmonių. Tarp jų - trys vaikai. 10-mečių berniukų žūtį matė ir daugiau vaikų, tačiau apklausti jų pareigūnams nerekomendavo psichologai.

Liudytojų apklausa buvo pradėta ankstesniame teismo posėdyje, kuris vyko praėjusią savaitę.

Aleksandrijos kavinėje "Gintagnė" pietavusius kaltinamuosius - Saulių Pauliką ir Mantvydą Kringelį - aptarnavusi darbuotoja po nelaimės prokurorams sakė mačiusi, kaip abu gėrė užsisakytą degtinę.

Tačiau teisme ji aiškino, esą nemačiusi, kad S.Paulikas būtų gėręs. Tačiau pripažįsta, kad butelį nuo stalo nunešusi tuščią.

Tačiau vienas iš pagrindinių liudytojų, iš avarijos vietos teisiamiesiems pasprukti padėjęs Vytautas Juočys patvirtino, kad, jo manymu, S.Paulikas buvęs neblaivus ir puikiai supratęs, kad automobiliu sužalojo vaikus.

Skuodo policijos patrulis S.Paulikas teisiamas už tai, kad, būdamas neblaivus, jis vairavo automobilį, partrenkė ir mirtinai sužalojo tris mažamečius vaikus.

Kaltinamasis neigia vairavęs neblaivus ir važiavęs dideliu greičiu, jis kaltas prisipažino iš dalies.

Paskelbus kaltinamąjį aktą paaiškėjo, kad S.Pauliko mašina skriejo ne mažesniu nei 105 kilometrų per valandą greičiu ir vairuotojas jos nesuvaldė.

Kartu su S.Pauliku prieš teismą stojo jo buvęs kolega, patrulis M.Kringelis. Jam pareikšti kaltinimai, kad paliko be pagalbos bejėgius vaikus. Maksimali bausmė už šią nusikalstamą veiką - laisvės atėmimas iki 2 metų.

Šis kaltinamasis tikina neprisimenantis įvykio aplinkybių.

Bylos duomenimis, S.Paulikas ir M.Kringelis pietaudami kavinėje užsisakė degtinės. S.Paulikas teigia, kad ją gėrė tik kolega, jis degtinės negėręs.

S.Paulikui taip pat pareikšti įtarimai ir dėl to, kad nukentėjusiuosius, kurių gyvybėms grėsė pavojus, paliko be pagalbos.

Jei 27 metų S.Paulikas bus pripažintas kaltu, jam gresia laisvės atėmimas nuo 3 iki 10 metų.

Kaltinamajam taip pat gresia milijoninis vaikų netekusių tėvų ieškinys - 10-mečių sūnų netekę Skuodo rajono gyventojai Bučkai, Kubiliai ir Petkai pateikė neturtinės žalos ieškinius. Šeimos prašo priteisti kiekvienai po 1 milijoną litų neturtinės žalos atlyginimo.

REKLAMA

S.Pauliko vairuojamas automobilis "BMW 524" pernai lapkričio 7 dieną vidury baltos dienos įsirėžė į iš mokyklos einančių vaikų būrelį. Du 10-mečiai Aleksandrijos pagrindinės mokyklos ketvirtokai mirė avarijos vietoje. Dar vienas 10-metis su sunkiais sužalojimais pateko į gydymo įstaigą, tačiau medikams jo gyvybės išgelbėti nepavyko.

Avarijos kaltininkas iš avarijos vietos pabėgo, jį kitos dienos rytą į policiją atlydėjo tame pat komisariate policininku dirbantis vyresnysis brolis Giedrius. Vėliau jis pats pasitraukė iš pareigų, paaiškėjus, kad brolį po avarijos slėpė viešbutyje Klaipėdoje.

M.Kringelis važiavo automobilyje kartu S.Pauliku. Prieš tai vyrai pietavo kavinėje, kur buvo užsisakę alkoholio. M.Kringelis, kaip ir S.Paulikas, pabėgo iš avarijos vietos.

Tragedija sukrėtė ne tik visuomenę, bet ir aukščiausius šalies vadovus.

Po šio įvykio iš postų pasitraukė tuometinis policijos generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius ir vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys.

Trys Skuodo rajone, Aleksandrijoje, gyvenę ketvirtokai - Mindaugas Kubilius, Simonas Bučkus ir Aurimas Petkus - palaidoti gimtojo kaimo kapinaitėse. Vienas greta kito klasėje sėdėję neišskiriami draugai amžinojo poilsio jie atgulė vienas šalia kito.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų